Pirmoji Lietuvos kino centro parama dėl COVID-19 nukentėjusiam kino sektoriui – papildomą finansavimą gavo kino gamybos projektai


LKC-vizualas

Siekiant spręsti COVID-19 pandemijos sukeltas problemas kino sektoriui, Lietuvos kino centras paskirstė papildomą finansavimą šiuo metu gamyboje esantiems filmų projektams. Papildomą valstybinę paramą gavo 26 šiuo metu gaminami filmai. Viso jiems buvo paskirstyta 394 080 eurų suma. Kino gamybos įmonės prašė papildomai skirti 1 115 921 eurų.

Sprendimas dėl papildomų lėšų skyrimo buvo priimtas įvertinus jau atliktus gamybos darbus, būtinus projekto vykdymo plano pakeitimus ar kylančias problemas dėl lėšų iš kitų numatytų šaltinių pritraukimo. Skiriant papildomą finansavimą buvo atsižvelgiama į finansavimo intensyvumo reikalavimus.

Papildomą paramą gavo 5 vaidybiniai ir 4 dokumentiniai ilgametražiai filmai, 5 debiutuojančių režisierių darbai, 5 mažumos bendros gamybos projektai ir 5 animaciniai bei 1 dokumentinis trumpametražis filmas. Taip pat buvo papildomai finansuotas vienas televizinės meninės dokumentikos projektas.

Su visai papildomai finansuotais gamybos darbų projektais galima susipažinti ČIA.

Šis sprendimas pirmasis paskirstant papildomai Vyriausybės kino sričiai skirtą 3,4 mln. eurų sumą, siekiant padėti įveikti pandemijos sukeltą krizę

Siekiant sklandesnio sugrįžimo prie nusistovėjusios industrijos veiklos dalis lėšų bus nukreipiama ir naujo turinio kūrimui. Tam bus paskirstyta 1900 000 eurų suma. Šiuo metu vyksta gautų paraiškų administracinis vertinimas.

Papildoma 300 000 eurų parama bus paskirstyta individualioms stipendijoms. Sprendimas apie papildomą finansavimą bus priimtas iki birželio pabaigos.

Taip pat po karantino atsidarius kino teatrams bus svarbu užtikrinti kuo greitesnį auditorijos sugrįžimą ir kokybiško kino pasiūlą. Šiuo metu yra rengiama nauja schema, vyksta konsultacijos su sektoriaus atstovais. Kino teatrų paramai numatomas 500 000 eurų finansavimas. Į jį galės pretenduoti visi rodymo veiklą jau pradėję kino teatrai. Šiuo metu taip pat kuriama viešinimo kampanija, skatinsianti žiūrovus eiti į kiną. Paraiškos bus priimamos nuo liepos mėn.

Numatoma išplėsti ir paramos filmų platinimui schemą. Planuojama suma – 100 000 eurų. Artimiausiu metu bus pateikti tvirtinti patikslinti nuostatai, paraiškos bus priimamos nuo birželio pabaigos.

Detalesnė informacija bus nuosekliai skelbiama patvirtinus atitinkamus dokumentus.