Lietuvos kino centras skyrė papildomą paramą nuo COVID-19 nukentėjusiems kino renginiams


LKC-vizualas

Įvykus COVID-19 pandemijai ir pasikeitus aplinkybėms, kurios padarė įtaką renginių planams, Lietuvos kino centras paskirstė papildomą finansavimą šiais metais vyksiantiems kino kultūros renginiams Lietuvoje. Šis sprendimas priimtas paskirstant papildomai Vyriausybės kino sričiai skirtą 3,4 mln. eurų sumą, siekiant padėti įveikti pandemijos sukeltą krizę.

Papildomą paramą gavo 11 kino renginių ir 10 festivalių. Viso jiems buvo paskirstyta 88 270 eurų suma. Projektų vykdytojai prašė papildomai skirti 141 000 eurų.

Finansavimas skirtas papildomoms projektų administracinėms ir nenumatytosioms išlaidoms, įvertinus konkrečius planus ir priemones, kurių rengėjai ketina imtis (ar ėmėsi) dėl apribojimų renginiams.

LKC nereikalaus kino kultūros projektų vykdytojų grąžinti lėšų: jau panaudotų įgyvendinti veiklas, pasikeitus jų apimtims ar formai (bet nekeičiant projekto tikslo) dėl aplinkybių, susijusių su apribojimais renginių organizatoriams. Primename, kad apie pasikeitusią projekto formą, apimtį, pabaigos terminą ar kitus pasikeitimus, kaip ir anksčiau, prašome suderinti su LKC oficialiu raštu.

Finansuotų renginių sąrašas

Tai antroji papildoma paskirstyta parama nuo COVID-19 nukentėjusiam kino sektoriui, siekiant sklandesnio sugrįžimo prie nusistovėjusios industrijos veiklos. Anksčiau Lietuvos kino centras paskirstytė paramą šiuo metu gamyboje esantiems filmų projektams.