Lietuvos bendros gamybos kino projektui – „Eurimages“ parama


COE-logo_Eurimage.jpg-505x175

158-ajame Europos Tarybos kino paramos fondo „Eurimages“ vadovų tarybos susitikime buvo priimtas sprendimas skirti paramą bendram Lietuvos, Ispanijos ir Prancūzijos kino projektui „Trys“. Projektas buvo paremtas 300 000 eurų sumą. Filmą prodiusuoja Luisa Romeo (Frida Films, Ispanija), Birgit Kemner (Manny Films, Prancūzija) ir Marija Razgutė (Čiobreliai/M-Films, Lietuva)

Ispanų režisieriaus Juanjo Gimenez filme pasakojama istorija apie garso inžinierę, kuriai įrašų studija tampa tarsi prieglobsčiu slepiantis nuo nepavykusių asmeninių santykių, nesutarimų su pagyvenusia mama ir trinties su bendradarbiu.

Šios „Eurimages“ sesijos metu iš viso buvo paremti 28 bendros kino gamybos projektai (19 vaidybinių, 2 animaciniai ir 9 dokumentiniai), jiems paskirstyta 6 138 000 eurų.

„Eurimages“ yra 1988 m. įkurtas Europos Tarybos Europos kino paramos fondas, kurio tikslas – remti Europos šalių bendrą filmų gamybą, Europos filmų platinimą ir rodymą. Fondo veikloje dalyvauja 36 valstybės narės, Lietuva „Eurimages“ nare  tapo 2007 m.