Vytauto Kernagio 70-mečio proga pasirodys dokumentinis filmas


VytautasKernagis_nuotrauka

Kitą gegužę maestro Vytautui Kernagiui būtų sukakę 70 metų. Atšvęsti šį jubiliejų visa Lietuva galės kino salėse. 2021 m. pavasarį ekranuose pasirodys dokumentinis filmas „Kernagis“, atskleidžiantis dar nepažintą legendinio muzikanto asmenybės pusę.

Filmo platinimu kino teatruose ir namų kino platformose rūpinsis „Pasaka“, Lietuvos žiūrovams pristatanti kokybišką europietišką kiną bei dokumentinius filmus. 

Nors situacija kino rinkoje šiuo metu itin neapibrėžta ir prognozuoti, kaip pandemija ateinančius metus paveiks kino teatrų darbą, sunku, tikime, kad gerų istorijų poreikis išliks visada. Vytauto Kernagio kūrybos palikimas brangus kiekvienam lietuviui, o jo dainas žinome mintinai. Pristatyti tokią ikonišką asmenybę naujai bus įdomus ir kūrybiškumo reikalaujantis iššūkis“, –  pasakoja „Pasakos“ vadovė Andrė Balžekienė.

Visa Lietuva turi išskirtinį santykį su Vytautu Kernagiu. Vieniems jis – dainuojamosios poezijos pradininkas, jautriomis dainomis užgaunantis sielos stygas, kitiems – tautos dvasią budinantis autoritetas, tretiems – tiesiog patrakėlis iš kabareto ar Benas iš Nidos. Nebuvo abejingų ir jo projektams televizijoje. Tačiau koks buvo maestro užgesus scenos šviesoms, iš arčiau leis pažvelgti režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinis filmas „Kernagis“. Jame žiūrovai išvys autentiškus, dar niekur nematytus ir paties V.Kernagio užfiksuotus kadrus.

Aš nebuvau Vytauto Kernagio draugas, realiame gyvenime mes buvome bendravę tik vieną kartą. Su Kernagiu artimiau susipažįstu dabar – žiūrėdamas ir klausydamas archyvinius kadrus bei kalbėdamasis su žmonėmis, kurie jį pažinojo. Tam tikra prasme taip man net labiau patinka. Susipažįstu su Kernagiu per jo filmuotus vaizdus ir matau pasaulį per jo kameros „akutę“, todėl galiu tapyti vaizdo portretą turėdamas konkrečius „dažus“ ir nesu įkalintas atsiminimų ar istorijų, kurios nebuvo nufilmuotos“, – sako filmo režisierius A. Lekavičius.

Kitais metais pasirodysiantis filmas apie jo gyvenimą atskleis dar vieną kūrėjo talentą – pomėgį kamera fiksuoti akimirkas, atskleidžiančias unikalų jo pasaulio matymą. 

Kelionės į Vokietija metu, dar 1980-ųjų viduryje, nusipirkęs „Grundig“ video kamerą, jis aktyviai filmavo gastrolių džiaugsmus, artisto buitį ir šeimos šventes. Kernagis buvo aistringas keliautojas, kuris kelionėse beveik niekada nesiskyrė su kamera. Atvykus iš Sovietų Sąjungos, Vakarų pasaulis atrodė kaip kita planeta. Vaizdai, kaip „Dainos Teatro“ grupė pirmąkart Amerikoje ragauja ananasą, ir sako, kad jis primena lazdyno riešutą ir kopūstus, dabar gal atrodo juokingai, bet puikiai atspindi laikmetį“, – istorija apie dar nematytus archyvinius kadrus dalijasi režisierius.

Skirtingus filmų žanrus įvaldęs A.Lekavičius – dokumentikai skiria ypatingą vietą savo kūryboje. Pasakoti unikalią istoriją apie visiems puikiai žinomą ir mylimą asmenybę jam nėra svetima – žiūrovai puikiai sutiko jo prodiusuotą dokumentinį filmą apie krepšinio pasaulio legendą Arvydą Sabonį. Praėjusiais metais A. Lekavičius pristatė dalinai animuotą dokumentinį filmą „Spec. Žvėrynas“, pasakojantį istoriją apie oficialiuose šaltiniuose neegzistavusį specialųjį būrį, ruoštą sudėtingoms 1991-ųjų Nepriklausomybės kovų operacijoms.

Kokybiška dokumentika ypač domina kino platintoją „Pasaka“. Tarp kompanijos platinamų filmų  – ir dviems „Oskarams“ nominuotas filmas „Medaus šalis“ bei Europos kino apdovanojimui nominuota Vitaly Mansky dokumentika „Putino liudininkai“.