„Lithuanian Shorts“ suteikia progą nemokamai pamatyti lietuviškų trumpametražių filmų rinktinę


2020_01_19_ Filmu seansas_aut. M.Mikulėnas

Ketvirtadienį lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ minės aštuntuosius veiklos metus ir šia proga dovanoja išskirtinę galimybę pamatyti vienus įsimintiniausių pastarųjų aštuonerių metų lietuviškus trumpuosius filmus — Ievos Veiverytės „Šuns dienos“, Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinė geometrija“, Marijos Kavtaradzės „Man dvim keli”, ArturoJevdokimovo „Suokalbio antologija“, Karolio Kaupinio „Budėjimas“, Lauryno Bareišos „Pirtis“, Tito Lauciaus „Šeima“ ir Vytauto Katkaus Kolektyviai sodai“.

Visą ketvirtadienį bus galima nemokamai žiūrėti minėtus „TOP 8“ lietuviškus trumpametražius filmus, kuriuos atrinko agentūros organizuojamo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojai kino žurnalistė, kritikė Monika Gimbutaitė, prodiuserė Klementina Remeikaitė ir režisierius Andrius Blaževičius. Filmai bus rodomi nuo gegužės 28 d. 10 val. iki 29 d. 10 val. per Lithuanian Shorts facebook paskyrą ir „15min.lt” portalą.

2012 metų gegužės 28-ąją įkurta „Lithuanian Shortsagentūra yra viena pagrindinių trumpametražio kino vėliavnešių Lietuvoje kasmetinių iniciatyvų pagalba lietuvių kino kūrėjų darbai pristatomi plačiai auditorijai ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų. „Per aštuonerius agentūros veiklos metus matome labai didelį pokytį Lietuvos trumpųjų filmų pasaulyje kuriama daugiau tarptautinei auditorijai skirtų trumpametražių filmų, kinta trumpametražio kino samprata industrijoje, auditorijos požiūris ir įpročiai. Agentūros atsiradimo pradžioje trumpametražiai filmai buvo dažnai laikomi pradedančiuoju kino kūrėjų žanru, tačiau, rengdamos Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį bei kitus kino sklaidos projektus, pastebime, kad trumpametražiai filmai pradedami vertinti kaip aukštos meninės vertės darbai, jų auditorija darosi brandesnė. Taip pat džiaugiamės, kad agentūros vykdomų tarptautinių projektų pagalba Lietuvos trumpametražio kino industrija įsitvirtina Europos kino žemėlapyje, šalies kino kūrėjų vardai ir jų darbai tampa matomi.teigia „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Lithuanian Shorts“ kiekvienų metų pradžioje sudaro ir išleidžia geriausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogą, nuolat kuruoja internetinę platformą (lithuanianshorts.com), kuri veikia kaip lietuviškų trumpametražių filmų duomenų bazė. „Lithuanian Shortsbendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis, festivaliais ir kino teatrais, kuriems sudarinėja trumpametražių filmų programas, taip pat pristato lietuvių kino industriją didžiausiuose Europos trumpametražių kino filmų festivaliuose ir mugėse: Klermone-Ferane (Prancūzija), Europos kino mugėje Berlyne (Vokietija), Kanų trumpametražių filmų mugėje „Short Film Corner“ (Prancūzija), Turino trumpametražių filmų mugėje (Italija) ir t.t. „Lithuanian Shorts“ taip pat organizuoja tęstinius kino renginius: Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmųfestivalį, Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą „Baltic Pitching Forum“, tarptautinės trumpametražių filmų dienos minėjimą, Baltijos šalių scenarijų rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“, Lietuvos kino ir televizijos moterims skirtą mentorystę „Lithuanian Shorts Mentorship“, atvirų pokalbių su kino kūrėjais ciklas „Open Talks“.

Šių metų kovo pradžioje moterų kino festivalis „Šeršėliafam“ agentūros vadovę Rimantę Daugėlaitę-Cegelskienę ir projektų vadovę Gabrielę Cegialytę apdovanojo Metų kino moters titulu. Tai buvo reikšmingas profesinis įvertinimas agentūros atstovėms, rodantis, kiek daug pastangų įdėta į lietuvių kino kūrėjų darbų ir, apskritai, trumpametražio kino žanro populiarinimą, jo sklaidą Lietuvoje ir tarptautiniu mastu.

2012 – 2020 m. sukurtų įsimintiniausių lietuviškų trumpametražių filmų TOP8

Šuns dienos – režisierė Ieva Veiverytė, vaidybinis, 2013 m.

Neeuklidinė geometrija – režisierės Skirmanta Jakaitė ir Solveiga Masteikaitė, animacinis, 2013 m.

Man dvim keli – režisierė Marija Kavtarazdė, vaidybinis, 2014 m.

Suokalbio antologija – režisierius Arturas Jevdokimovas, dokumentinis, 2015 m.

Pirtis – režisierius Laurynas Bareiša, vaidybinis, 2017 m.

Budėjimas – režisierius Karolis Kaupinis, vaidybinis, 2017 m.

Šeima – režisierius Titas Laucius, vaidybinis, 2019 m.

Kolektyviniai sodai – režisierius Vytautas Katkus, vaidybinis, 2019 m.