Kinui – dar 1,4 milijono eurų parama


LKC-vizualas

Vyriausybės sprendimu kino sričiai paskirta papildoma 1,4 milijono eurų suma siekiant padėti įveikti pandemijos sukeltą krizę. Papildomas finansavimas leidžia išplėsti iki šiol priimtus sprendimus dėl paramos atskiriems kino sektoriams.

Didžioji dalis finansavimo planuojama nukreipti naujo turinio kūrimui, taip kartu sprendžiant ir kino profesionalų grąžinimo į darbo rinką klausimą. Taip pat svarstomas klausimas dėl papildomo finansavimo vykdomiems kino kultūros projektams. Dalis lėšų bus skiriama individualioms stipendijoms, įvertinus šiuo metu taikomas valstybės paramos programų individualią veiklą vykdantiems profesionalams rezultatus.

Primename, kad anksčiau kino sričiai papildomai jau skirta 2 milijonai eurų. Šiuo metu vertinami gamybos etape esančių filmų projektų prašymai dėl papildomos paramos. Iki gegužės 18 d. priimamos paraiškos filmų parengiamųjų ir gamybos projektų finansavimui bei individualioms stipendijoms. Derinamos paramos schemos kino teatrams ir filmų platinimui remti.

Šiuo metu vykstantys konkursai:

Filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos iki gegužės 18 d.

Kino kultūros ar meno kūrėjų individualių stipendijų paraiškų priėmimas. Paraiškos priimamos iki 2020 m. gegužės 22 d.