Tarptautinę sėkmę pelnę kino kūrėjai kviečia nepamirštamai kūrybos savaitei drauge


kino kūrybos stovykla1

Septynios dienos ir naktys kino pasaulyje – svajonių savaitę jauniems kino mylėtojams jau devintus metus siūlo stovykla „7/7 su kinu. Vasaros stovykla kviečia 12–18 m. jaunuolius į kino meno kūrimo kursus. Jų metu sukurti filmai pristatomi kino teatre Pasaka” bei vaikų ir jaunimo kino festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Per devynerius stovyklų metus jau užaugo nauja kino profesionalų karta, kurie prisijungia prie komandos, kad jauniems žmonėms perduotų meilę kinui bei pasidalintų kūrybinių stovyklų metu pačių išmoktomis pamokomis.

Neužmirštamą patirtį jaunuoliams suteikia išskirtinį profesionalų būrį surinkusi „Stovyklos kitaipkomanda. Joje – kino profesionalai, jau devynerius metus aktyviai dirbantys su vaikais ir jaunimu kino edukacijos srityje, LMTA „Skalvijos kino akademijos” ir „Youngbloodkino mokyklos dėstytojai. Tarp jų – „Sidabrinės gervėslaureatės, kino režisierės – Toronto kino festivalyje debiutavusi Marija Kavtaradzė ir Klermonto kino festivalyje filmą pristačiusi Kamilė Milašiūtė, Kanų kino festivalio dalyvis operatorius Vytautas Katkus, kino aktorė Gelminė Glemžaitė ir kiti.

Neįprastą vasaros stovyklų patirtį siūlančios „Stovyklos kitaipgerokai peržengia tradicinės stovyklos ribas. Kurdama neformalią, emociškai saugią aplinką, komanda jaunam žmogui suprantama forma padeda pažinti profesionalaus kino pasaulį, savo pavyzdžiu skatina norą pažinti, tobulėti ir kryptingai dirbti. „Šalia profesionalių žinių, mums ne mažiau svarbu ugdyti kūrybišką ir empatišką asmenybę – nebijančią mąstyti originaliai, savaip, tačiau gebančią dirbti komandoje, pastebėti kitą. Šios savybės praverčia bet kurioje srityje – tiek profesinėje, tiek asmeninėje“, teigia „Stovyklos kitaip vadovė, režisierė Marija Kavtaradzė.

„7/7 su kinujaunieji kino kūrėjai suvokimą apie kino pasaulį gilins paskaitose, o jų metu įgytas žinias pritaikys kurdami savo filmus. Dalyviai galės patirti tikrą kūrėjo jaudulį – kino teatre „Pasaka” įvyks stovyklos metu sukurtų filmų premjera, kurios metu dalyvių šeima ir draugai galės drauge pasidžiaugti kūrybos rezultatais.

Šalia įvairių kino žanrų pažinimo ir vaidybos, filmavimo, montažo, scenarijaus rašymo pamokų stovykloje netrūks kitos nekasdienės veiklos. Pažintines dienas lydės smagūs vakarai – filmų peržiūros, šokių maratonas, patyriminiai žygiai, pokalbiai prie laužo apie kiną ir iškilmingi kino apdovanojimai.

Palankią aplinką kūrybinėms idėjoms skleistis užtikrins žalumos ir ramybės apsupta Sadauskų sodybos erdvė (Kauno raj.). Jaunieji kino mylėtojai joje bus laukiami liepos 12–18 d. ir rugpjūčio 28 d. Registruotis į stovyklą kviečiame paspaudus čia.