A. Matelio filmas laimėjo 18-ąjį apdovanojimą


ShAFF prizas

Arūno Matelio dokumentinis filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” laimėjo aštuonioliktąjį apdovanojimą. Ši žinia režisierių pasiekė iš Jungtinės Karalystės, Sheffield Adventure Film Festival, kur filmas laimėjo auksinį prizą kaip geriausias dviračių sporto filmas.  Sheffield Adventure Film Festival 2020 – tai yra vienas didžiausių tokios specializacijos festivalių visoje Jungtinėje Karalystėje. Nors filmų festivalis vyksta tik vieną savaitgalį, per jį parodoma daugiau nei 100 filmų, o bendrai atrankai pristatoma daugiau nei pora tūkstančių filmų.

Festivalis pasižymi ir unikalia sistema, kuomet apdovanotieji filmai paskelbiami prieš prasidedant pačiam festivaliui. Organizatoriai teigia, kad taip visi žiūrovai gauna progą pažiūrėti apdovanotuosius filmus ir patys juos įvertinti. Tokiu būdu paskelbta, jog Arūno Matelio filmas laimėjo auksinį prizą kaip geriausias dviračių sporto filmas.

Festivalio žiūri nariai, apdovanoję Arūno Matelio filmą, taip pat pridėjo ir kelis komentarus. Rašytoja Claire Carter apie filmą sakė: “Fantastiškas dokumentinis filmas, parodantis kitą šio sporto pusę, kuri kupina paslapčių”. Kita žiūri narė, Anna Paxton, pridėjo: “Kiekvienas, besidomintis profesionaliu dviračių sportu, turi pamatyti šį unikalų, vidinį žvilgsnį į pelotoną.”

Šis rodymas taip pat simboliškai pažymės bendradarbiavimo pradžią, kadangi festivalio organizatoriai vykdo ir visus metus besitęsiantį projektą pavadinimu “Cycle to the Cinema”. Tai unikali idėjinė iniciatyva, kuomet visi žiūrovai į filmo peržiūrą skatinami atvykti dviračiu, kur rodomas filmas sporto tematika. Projekto mąstai yra didžiuliai – per visą Jungtinę Karalystę yra daugiau nei 100 erdvių, naudojamų šiems rodymams. Šiame projekte dalyvauti pakviestas ir Arūno Matelio filmas.

Festivalyje filmas “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta” bus rodomas Kovo 21 dieną, šeštadienį, 16:45. Čia turėję dalyvauti ir filmo režisierius Arūnas Matelis bei prodiuserė Algimantė Matelienė dėl sveikatos rekomendacijų bei kelionių apribojimų savo vizitą atšaukė.