Su Lietuvos kino centro parama bus kuriami 48 nauji kino projektai


LKC-vizualas3-505x284

Kino projektų vertinimo ekspertų komisijos įvertinus jiems perduotas svarstyti filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų paraiškas bei pateikus savo rekomendacijas, Lietuvos kino centras paskirstė šių metų pirmojo konkurso finansavimą kino projektams. Kino centro direktoriaus sprendimu iš viso bus finansuojami 48 kino projektai, o bendra jiems skirta suma – 2 681 096 eurų. Lietuvos kino centras taip pat patvirtino tęsiantis paramą užbaigti 15 filmų, kuriamiems ir valstybės finansuojamiems nuo 2019 m.

Iš 48 finansuojamų filmų projektų valstybės paramą gaus 28 gamybos darbų projektai, tarp kurių 14 ilgametražui filmų, 9 trumpametražiai bei 5 mažumos bendros gamybos filmų projektai. Šiems projektams iš šių metų valstybės biudžeto viso skirta 2 397 162 eurų suma.

Su valstybės parama kuriamus 14 ilgametražių kino projektų sudaro: 4 vaidybiniai, 2 dokumentiniai, 4 televizinės meninės dokumentikos filmai, 2 debiutiniai vaidybiniai ir 2 debiutiniai dokumentiniai darbai. Šiems projektams iš šių metų valstybės biudžeto skirta 1 760 000 eurų suma.

Tarp valstybinį finansavimą gavusių 9 trumpametražių filmų gamybos projektų – 2 vaidybiniai, 3 dokumentiniai ir 4 animaciniai filmai. Bendra paskirstyta šiems projektams suma siekia 414 162 eurų.

Lietuvos kino centras 223 000 eurų paramą skyrė ir penkiems mažumos bendros užsienio ir Lietuvos gamybos kino projektams – 2 vaidybiniams, 2 dokumentiniams ir 1 animaciniam projektui. Skirdamas paramą mažumos bendros gamybos filmams, Lietuvos kino centras sudaro galimybę Lietuvos prodiuseriams ir kino kūrėjams plėtoti ilgalaikius ryšius su užsienio šalių kino kūrėjais ir didinti šalies kino žinomumą.

Atsižvelgiant į kino projektų vertinimo ekspertų vertinimus ir rekomendacijas, 283 934 eurai skirti 20 filmų parengiamųjų darbų projektams vykdyti.

264 434 eurų finansavimas skirtas 8 naujiems vaidybiniams filmams (7 ilgametražiams ir 1 televiziniam vaidybiniam filmui), 5 ilgametražiams dokumentinio kino filmams ir 1 trumpametražiam animacijos darbo vystymui.

Valstybinis finansavimas taip pat skirtas 5 vaidybinių ir 1 animacinio ilgametražių filmų scenarijų rašymui. Viso scenarijų rašymui skirta 19 500 eurų suma.

Iš viso finansavimo konkursui buvo pateikta 101 paraiška, o kino projektų vertinimo ekspertų komisijų svarstymui perduota 83 filmų parengiamųjų ir gamybos darbų paraiškos.

Filmų parengiamųjų ir gamybos darbų paraiškas vertino 3 ekspertų komisijos, kuriose dirbo filmų gamintojai, kino kūrėjai ir vertintojai: vaidybinio kino (filmų gamintoja Lineta Mišeikytė, kino meno kūrėjas Juozas Širvinskas ir profesionali kino meno vertintoja Rasa Paukštytė), dokumentinio kino (filmų gamintoja Ieva Norvilienė, kino meno kūrėjas Algimantas Puipa ir profesionali kino meno vertintoja Auksė Kanceravičiūtė), ir animacinio bei interaktyvaus kino (filmų gamintoja Marija Razgutė, kino meno kūrėjas Ignas Meilūnas ir profesionalus kino meno vertintojas Gediminas Kukta).

Su visu finansuojamų kino projektų sąrašu susipažinkite čia.