Bendros Italijos ir Baltijos šalių kino gamybos skatinimo prizas atiteko dviem projektams


LKC-vizualas3-505x284

Triesto tarptautiniame kino festivalyje Italijoje, bendros gamybos kino forume „When East Meets West“, buvo įteiktas Baltijos šalių ir Italijos bendrai vystomų kino projektų prizas. Komisijos sprendimu, jis atiteko dviem projektams.

Piniginiu prizu buvo įvertinta su ironija svarbius socialinius ir politinius klausimus kelianti kūrybinė dokumentika „Bandiera rossa. I became a communist at 8 and today I don‘t know for whom I should vote“ (bendra Saynoara Film (Italija) ir Exitfilm (Estija) gamyba). Taip pat apie dvi seseris iš našlaičių namų pasakojantis vaidybinio kino projektas „Sisters“ (bendra Fenixfilm (Latvija) ir Albolinafilm (Italija) gamyba).

Prizas, kurio tikslas yra paskatinti bendrą Italijos ir Baltijos šalių kino gamybą, įsteigtas įgyvendinant 2018 m. lapkričio mėnesį pasirašytą susitarimą tarp Italijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos kino institucijų.

Šiais metais prizui gauti buvo pateikta 11 paraiškų iš Estijos, Italijos, Latvijos ir Lietuvos.

Vertinimo komisiją sudarė: Mariela Troccoli ir Chiaria Fortuna (Direzione Generale Cinema, Italija), Dita Rietuma (Latvijos nacionalinis kino centras), Edith Sepp (Estijos kino institutas) ir Rolandas Kvietkauskas (Lietuvos kino centras). Pagrindinis komisijos tikslas buvo išrinkti du prizų vertus projektus, įvertinant  filmo temą, istoriją, aktualius bei meninius siekius ir originalumą. Taip pat santykius su Italija ar Baltijos šalimis, scenaristo ar filmo režisieriaus viziją, kūrybinės komandos patirtį, filmo gamybos ir platinimo galimybes.

Šiais metais prizą sudarė 30 000 eurų, iš kurių 15 000 eurų skyrė Italijos Generalinė kino direkcija, po 5 000 eurų – Estijos kino institutas, Latvijos kino centras ir Lietuvos kino centras.