Meistriškumo seminaras su animatoriais Ivana Bošnjak ir Thomu Johnsonu


EU-flag-Crea-EU-MEDIA-LT-505x159

Kaip sėkmingai sukurti trumpametražį lėlinės animacijos filmą? Kaip tinkamai išplėtoti scenarijų, sukurti personažus, pačias lėles ir scenografiją? Per šį meistriškumo seminarą autorinės animacijos kūrėjai Ivana Bošnjak iš Kroatijos bei Thomas Johnsonas iš Didžiosios Britanijos pasidalys patirtimi kuriant jų antrąjį lėlinės animacijos filmą „Pripildytas gyvenimas“ („Imbued Life“, 2019), vaizduojantį į gamtą gyvūnus grąžinančią taksidermistę.

Metų pradžioje pristatytas filmas šiuo metu apkeliavo daugiau nei 30 trumpametražio kino ir animacijos festivalių ir jau yra sulaukęs apdovanojimų. Seminare animatoriai taip pat parodys šį animacinį filmą, aptars kitus savo projektus ir pasidalys profesiniais patarimais. Meistriškumo seminaras vyks anglų kalba, jis yra nemokamas ir atviras kino profesionalams bei norintiems jais tapti.

Thomas Johnson

2007-aisiais įgijo video ir instaliacijų meno bakalauro laipsnį Kardifo metropolio universitete Didžiojoje Britanijoje, o 2016 m. – magistro laipsnį Zagrebo taikomųjų menų akademijos Naujosios medijos ir animacijos fakultete Kroatijoje. Kūrybos kelią pradėjęs nuo performansų meno ir tapybos, 2010 m. susitelkė į stop-animacijos kūrimą, pradėjo bendradarbiauti su Ivana bei persikraustė į Kroatiją. Be animacijos kūrimo filmams bei TV reklamoms, kur Thomas dirba kaip modelių kūrėjas, animatorius bei dizaineris, jis rengia ir stop-animacijos pasirodymus įvairiose meno galerijose bei kino festivaliuose. Filmografija: „Simuliakrai“ („Simulacra“, 2014), „Pripildytas gyvenimas“ („Imbued Life“, 2019).

Ivana Bošnjak

2010-aisiais baigė grafinio meno magistro studijas Zagrebo taikomųjų menų akademijoje Kroatijoje. Studijų metu eksperimentavo su tradicine technika, daugiausia – graviravimu, nagrinėdama žmogaus ir gamtos ryšį. Vėliau Voldos universitetinėje kolegijoje Norvegijoje įgijo animacijos bakalauro laipsnį. „Erasmus“ mainų metu Estijos meno akademijoje mokėsi lėlinės animacijos. Nuo to laiko Ivana dirba kaip lėlinės animacijos filmų kūrėja (modelių kūrėja, animatorė bei režisierė) ir skaito paskaitas stop-animacijos temomis. Filmografija: „Perkirsta žuvelė“ („Crossed Sild“, 2010), „Simuliakrai“ („Simulacra“, 2014), „Pripildytas gyvenimas“ („Imbued Life“, 2019).

Data ir vieta: lapkričio 17 d. 12 val., „Hilton Garden Inn“, Vilnius.
Registracija: čia.
Kvietimas į renginį: čia.