Lietuva – šalis viešnia Liuksemburgo „CinEast“ kino festivalyje


cineast

Spalio 3-20 d. Liuksemburge vyksiančio centrinės ir rytų Europos kinui skirto festivalio „CinEast“ dėmesio centre – Lietuva. Specialioje šalį pristatančioje programoje bus parodyti septyni, įvairaus žanro lietuvių darbai, autoriai susitiks su žiūrovais, Lietuvos pristatymą sustiprins paroda ir muzikos atlikėjų pasirodymas.

Lietuvių kūrėjų filmai bus pristatomi įvairiose festivalio „CinEast“ programose. Pagrindiniame festivalio konkurse varžysis debiutinis Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“. Jame taip pat rungsis ir šiemet Kanų kino festivalyje pristatytas bendros latvių-lietuvių-belgų-prancūzų gamybos filmas „Olegas“ (rež. Janis Kursietis), kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka lietuvis Valentin Novopolskij.

Du trumpametražiai pateko į trumpųjų vaidybinių filmų maratono programą: šiemet Lietuvą pasaulyje garsinantys Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai“ ir Liuksemburge gyvenančios Gintarės Parulytės „Ar tai yra tikrasis tavo darbas?“ Žiūrovai galės pamatyti Ernesto Jankausko debiutą „Čia buvo Saša“ bei Marijos Kavtaradzės dramą „Išgyventi vasarą“. Šiuolaikinę Lietuvos dokumentiką reprezentuos Aistės Žegulytės darbas „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“.

Programoje nebus pamirštas ir kino paveldas, laisvės simbolį „Liuksemburgo radiją“ atsimins ir pirmą kartą Liuksemburge bus rodomas Raimundo Banionio vaidybinis filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (1990). Filmas atidarys spalio 11 dieną vyksiantį Lietuvos kino ir kulinarijos vakarą.

Renginyje bus ir daugiau malonių lietuviškų akcentų. Festivalio „CinEast“ metu vyksiančioje foto parodoje „Down With Walls!” bus galima išvysti lietuvių fotografo Deivydo Buivydo darbus, o lietuvių muzikos trio „Baltic Balcan“ buvo patikėta pasirodyti festivalio uždarymo vakarėlio scenoje.

„CinEast“ festivalis, organizuojamas nuo 2008 m., siekia pristatyti naujausius filmus iš Vidurio ir Rytų Europos ir kasmet parodo daugiau nei 100 ilgametražių bei trumpametražių filmų. Festivalio filmai rodomi ne tik Liuksemburgo sostinėje, bet ir kituose šalies miestuose.

Lietuvos pristatymą festivalyje „CinEast“ organizuoja Lietuvos kino centras bendradarbiaujant su Lietuvos Ambasada Briuselyje.

Lietuviški filmai CinEast festivalyje:

Konkursinė programa

“Nova Lituania” (rež. Karolis Kaupinis, 2019)

“Olegas” (rež. Janis Kursietis, 2019)

Cinéscope programa

“Čia buvo Saša” (rež. Ernestas Jankauskas, 2018)

„Išgyventi vasarą“ (dir. Marija Kavtaradzė, 2018)

Šiuolaikinė Lietuvos dokumentika

„Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ (rež. Aistė Žegulytė, 2018)

Lietuvių kino paveldas

“Vaikai iš „Amerikos viešbučio” (rež. Raimundas Banionis, 1990)

Trumpametražių filmų maratono programa

“Kolektyviniai sodai” (rež. Vytautas Katkus, 2019)

“Ar tai yra tikrasis tavo darbas?” (rež. Gintarė Parulytė, 2019)