Odesos kino festivalyje – dėmesys dvišaliam bendradarbiavimui kine


1020641248

Šiandien prasidedančiame tarptautiniame Odesos kino festivalyje bus stiprinama Lietuvos ir Ukrainos kino industrijų partnerystė. Į festivalį ieškoti partnerių bendriems projektams vyksta kino prodiuserių delegacija, bus pristatomos šalies galimybės bendrai kino gamybai. 

Tarptautinio Odesos kino festivalio industrijos dienų programoje bus skiriamas dėmesys Lietuvos kino industrijai. Diskusijoje „Bendradarbiavimo galimybės su Lietuva“ bus pristatomi šalyje veikiantys kino finansavimo mechanizmai, mokesčių lengvata kinui. Gerąja praktika dalinsis kino gamybos patirties su Ukraina turinčiais prodiuseriai bei Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ ko-prodiuserė Jelena Jeršova, bus aptariamos bendradarbiavimo galimybes.

Industrijos dienose Odesoje dalyvaus Lietuvos kino centro atstovai Dovilė Butnoriūtė ir Audrius Kuprevičius, kino prodiuserių delegacija: Stasys Baltakis („FilmJam“), Gabija Siurbytė („Dansu Films“), Ieva Norvilienė („Tremora“), Teresa Rožanovska („Ketvirta Versija“).

Festivalio kino programoje taip pat skambės Lietuvos vardas. Pagrindiniame  konkurse dėl geriausiojo titulo varžysis debiutinis režisieriaus Ernesto Jankausko filmas „Čia buvo Saša“. Tai vienintelis filmas programoje iš Baltijos šalių.

Tarptautinis Odesos kino festivalis – vienas didžiausių kino festivalių Rytų Europoje. Nuo 2010 m. rengiamame festivalyje daug dėmesio skiriama ne tik Ukrainos kino kūrėjams, bet ir Europos kino filmams. Festivalio metu vyksta 3 konkursinės programos (tarptautinio kino, vietinio kino ir Europos dokumentikos), kino industrijos renginiai ir susitikimai, mokymai.