Europos kino fabrikas: nauja ES remiama iniciatyva, populiarinanti kino raštingumą


66252672_2363508133687681_3884142872294850560_o_614x307

Prancūzų Institutas (Institut Français) kartu su „ARTE Education“ vysto naują projektą – „Europos kino fabriką“, kuris suteiks galimybę mokykloms naudotis 10 europietiškų filmų katalogu, atspindinčiu per įvairovę atsiskleidžiančią europietišką tapatybę.


Naudodamiesi Europos kino fabriku, mokiniai ir mokytojai iš „Kūrybiškos Europos“ programoje dalyvaujančių šalių, mažiausiai 3 metus turės prieigą prie 10 filmų katalogo, patalpinto interaktyvioje skaitmeninėje platformoje, pritaikytoje kompiuteriniams ir mobiliems įrenginiams. Platforma ir visas joje talpinamas turinys, įskaitant ir filmus, bus pateikiamas vokiečių, prancūzų, anglų, italų, ispanų, lenkų, rumunų ir graikų kalbomis – 8 iš 10 labiausiai šnekamų kalbų Europos Sąjungoje.

Katalogo filmai skirsis gamybos metais, šalimis, žanrais, pasižymės temų, lyčių įvairove, taip atstovaudami nemažą dalį geriausių Europos nekomercinių filmų. Juos atrinks specialiai suburta vertinimo komisija, sudaryta iš Europos sinematekų ir kitų institucijų kino edukacijos ekspertų bei kino industrijos atstovų. Visai tai tam, jog būtų užtikrinta kuo geresnė katalogo kokybė ir įvairovė.

Tam, kad būtų pasiekta kuo daugiau mokyklų visoje Europoje, projekto vykdytojai taikys tiek „iš viršaus – į apačią“, tiek „iš apačios – į viršų“ sklaidos strategijas – bus tiesiogiai bendradarbiaujama su valstybių švietimo ministerijomis ir pačiais pedagogais.

Šis projektas finansuojamas per „Kūrybiška Europa“ MEDIA „Kino edukacijos“ schemą. Jam įgyvendinti skirtas 1 mln. eurų.

Projekto koordinatorius – Prancūzų Institutas – pripažinta viešoji industrinė ir komercinė organizacija, 1907 m. įkurta Prancūzijos Užsienio reikalų ministerijos populiarinti prancūzų kultūrai užsienyje. Ši institucija jau 4 metus gauna MEDIA finansavimą kitam kino edukacijos projektui „CinEd“ – europietiško kino platformai, suteikiančiai prieigą prie šiuolaikinių ir paveldinių europietiškų filmų bei duodančiai galimybę rengti nekomercinius kino seansus ir naudotis specialiai parengta metodine medžiaga. „CinEd“ projekto partneriai Lietuvoje – VšĮ „Meno avilys“.