Liubline pristatomoje lietuvių kultūros programoje – dėmesys ir lietuvių kinui


The_Ancient_Woods_3

Šiandien, birželio 27-ąją, Liubline, Lenkijoje, prasidedančiame festivalyje „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ (Kultūros aušra – Kitokie garsai) bus pristatoma speciali kultūros programa „Litewski Focus“. Joje lankytojų lauks pažintis ne tik su lietuviška muzika, literatūra, vyks fotografijos ir iliustracijų parodos, kūrybinės dirbtuvės, bet ir bus pristatoma Lietuvos kino programa. 

Keturias dienas truksiančio festivalio kino programoje – keturi tarptautiniuose festivaliuose apdovanoti lietuviški vaidybiniai ir dokumentiniai filmai. Trys jų šiuolaikiniai: Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Mindaugo Survilos „Sengirė“, Giedrės Žickytės „Kaip mes žaidėme revoliuciją“; ir vienas lietuvių kino klasikos filmas – Raimundo Baniono „Vaikai iš Amerikos viešbučio“.

„Veržli, profesionali ir kiek pašėlusi Lietuvos kultūros programa Liubline švenčia dviejų valstybių istorinę ir modernią kaimynystę. Lenkijoje dirbančios kultūros atašė Rasos Rimickaitės puoselėjami ryšiai ir iniciatyvos leidžia mums jau antrą kartą – 2015 m. Lietuvos kultūros festivalis įvyko Krokuvoje – drauge pristatyti šiuolaikinę Lietuvos kultūrą ir stiprinti jos žinomumą kaimyninėje šalyje – ypač jaunimui, todėl kasmetinis vasaros festivalis, siūlantis savo lankytojams įvairius renginius, yra puiki terpė užmegzti ir sutvirtinti kultūrinius ryšius,“ – pasakoja Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė.

„2019-ieji, kai minime 450-ąsias Liublino unijos metines, yra puiki proga artimiau susipažinti su Lietuva ar net iš naujo ją atrasti, nes Lenkijoje Lietuva dažniausiai suprantama kaip svarbus romantizmo epochos centras. Atrodo, kad mūsų suvokimas užstrigęs praeityje ir todėl mes praleidžiame daugybę įdomių dalykų, kurie vyksta Lietuvos kultūroje. Tikimės, kad šių metų programa „Litewski focus“ paskatins mūsų publiką žengti pirmyn, susidomėti ir tyrinėti mūsų kaimynų kultūrą“, – lietuviškais renginiais džiaugiasi festivalio „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ programos direktorė Agnieszka Wojciechowska.

LIETUVOS KINAS „LITEWSKI FOCUS“ PROGRAMOJE „MOVE EAST MOVIE“

 Birželio 27 d., 17 val.

„Stebuklas“, rež. Eglė Vertelytė (2017)

Vieta – „Warsztaty Kultury w Lublinie“ | ul. Grodzka 5a / 7, 20-112 Lublin 

Birželio 28 d., 18 val.

„Sengirė“, rež. Mindaugas Survila (2017)

Vieta – „Warsztaty Kultury w Lublinie“ | ul. Grodzka 5a / 7, 20-112 Lublin 

Birželio 29 d., 17 val.

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“, rež. Giedrė Žickytė (2011)

Vieta – „Warsztaty Kultury w Lublinie“ | ul. Grodzka 5a / 7, 20-112 Lublin

Birželio 30 d., 14 val.

„Vaikai iš Amerikos viešbučio“, rež. Raimundas Banionis (1991)

Vieta – „Warsztaty Kultury w Lublinie“ | ul. Grodzka 5a / 7, 20-112 Lublin

Lietuvos kultūros pristatymą „Litewski focus“ festivalyje „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ rengia ir koordinuoja Lietuvos kultūros institutas ir kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė. Lietuvos kultūros pristatymo festivalyje partneris – „Warsztaty Kultury“. Kino programos pristatymą organizuoja Lietuvos kino centras. Lietuvos kultūros pristatymą festivalyje „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ iš dalies finansuoja LR Kultūros ministerija.

Festivalį „Wschod Kultury – Inne Brzmienia“ nuo 2013 metų organizuoja trys Lenkijos miestai: Balstogė, Liublinas ir Ržešovas. Sujungus jėgas gimė atviras kultūros festivalis, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas muzikiniams pasirodymams, o taip pat tarpkultūrinį dialogą mezgančiai literatūrai, vaizduojamiesiems menams, kinui, tarpusavio supratimą skatinančioms diskusijoms.