Lietuvos ir Ukrainos koprodukcijai skirtas prestižinio dokumentikos fondo finansavimas


yiib_2019_01_614x346

„Mėlyna kaip apelsinas žemė“ – režisierės Irynos Tsilyk projektas, prodiusuojamas Anos Kapustinos (Albatros Communicos, Ukraina) ir Giedrės Žickytės (Moonmakers, Lietuva) tapo vienu iš 7 dokumentinių filmų, gavusių MEDIA paprogramės remiamo „IDFA Bertha Fund“ bendros gamybos fondo paramą.

Irynos projektas kartu su dar 5 kitais – finansuoti pagal „IBF Europe“ schemą, skatinančią nepriklausomų Europos prodiuserių bendradarbiavimą su talentais iš Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos, Vidurio Rytų ir Rytų Europos. Tai pirmas kartas, kai šios schemos finansavimas skiriamas lietuvių bendros gamybos projektui.

„Mėlyna kaip apelsinas žemė“ pasakoja šeimos, gyvenančios ties fronto linija, karo niokojamame Donbase, Ukrainoje, istoriją. Kol išoriniame pasaulyje sproginėja bombos ir tvyro chaosas, vieniša motina Ana ir keturi jos vaikai išlaiko pozityvumą ir svajoja tapti kino kūrėjais. Bendras kūrybinis procesas, šeimos narių pastangos filmuoti, montuoti ir kino pagalba perteikti savo gyvenimą karo metu, kelia daug klausimų. Kokią galią magiškas kino pasaulis turi tragedijos metu? Ar menas yra paskutinė išeitis siekiant išlikti žmogumi? Anai ir jos vaikams kinas tampa būdu jų išgyvenamas traumas paversti meno kūriniu.

Filmas šiuo metu yra montavimo stadijoje. Numatoma išleidimo data: 2019 m. lapkričio mėn.