Dokumentinio kino mugėje „Sunny Side of the Docs“ veiks Baltijos šalių stendas


FINAL

Birželio 24-27 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos dokumentika bus pristatoma La Rošelio mieste Prancūzijoje vyksiančioje dokumentikos mugėje „Sunny Side of the Doc 2019“. Čia bendrą stendą įrengs visos trys Baltijos šalys. 

Mugėje šalies industriją atstovaus ir tarptautines partnerystes plės Dovilė Butnoriūtė (Lietuvos kino centras), dalyvaus šiuo metu daugiašalės gamybos projektus vystantis prodiuseris ir kino režisierius Arūnas Matelis („Studio Nominum“) bei režisierius Linas Mikuta ir jo projektas „(Ne)Užmirštas karas“ („Monoklis“).

I. Mikutos dokumentinio filmo projektas, skirtas Afganistano karo veteranų temai, į dokumentinio kino mugę pateko kino laboratorijoje „Valleta Film Lab“ laimėjęs rėmėjų HSBC prizą.

Dokumentinio kino mugė „Sunny Side of Doc“ yra svarbus dokumentinio kino industrijos renginys, kasmet sulaukiantis daugiau nei 2000 kino ir televizijos profesionalų iš daugiau nei 50 pasaulio šalių ir viso pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Mugėje kiekvienais metais teikiami apdovanojimai geriausiam kino ir televizijos dokumentiniam filmui.

Baltijos dokumentikos stendas (nr. C26) mugėje „Sunny Side of the Doc 2019“ yra organizuojamas Lietuvos kino centro, Nacionalinio Latvijos kino centro ir Estijos kino instituto.