Lietuviški akcentai Belgrado dokumentinių filmų festivalyje „BelDocs“


Animus Animalis ( a story about People, Animals and Things)_02

Serbijos sostinėje Belgrade prasidėjo 12-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „BelDocs“, kuriame šiemet nemažai ir lietuviškų akcentų – net keliose programose dalyvaus lietuviški filmai, šalies atstovai diskutuos industrijai skirtuose programos renginiuose. 

Programoje „Landscape“ bus pristatomas bendras  Agnės Dovydaitytės ir Aleksandro Belinskio filmas „Saulė leidžiasi rytuose“. Šiame dokumentiniame filme atskleidžiamas visų metų laikų Lietuvos kraštovaizdžio grožis, įgarsintos dienoraščio citatos.

Festivalio metu bus pristatytas ir dar vienas lietuviškas darbas. „Fireworks“ programoje bus galima pamatyti filmą „Animus-Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“. Režisierės Aistės Žegulytės darbas pasakoja apie elnių augintoją ir zoologijos muziejaus darbuotoją, kuris gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima.

„Beldocs“ metu, gegužės 9-12 d., vyksiančiame industrijos renginyje „Beldocs Market“ Lietuvos atstovai dalyvaus net keliose diskusijose. Filmų platinimo kompanijos „Greta Garbo Films“ vadovė Greta Akcijonaitė dalyvaus diskusijoje apie filmų platinimą ir pardavimus „Input of Sales Agents & Distributors in New Business Models for Production, Distribution and Exhibition“, o Lietuvos kino centro atstovė Irma Šimanskytė daugiašalės partnerystės galimybes kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos aptars diskusijoje apie Balkanų ir Baltijos šalių kino industrijų bendradarbiavimą  diskusijoje „BBB DOCS (Balkan-BlackSea-Baltic) – Opportunities in Overseas Co-production“.

Būsimas filmas „Nykstančios rūšys“ (rež. Šarūnas Mikulskis) kartu su kitais atranką įveikusiais projektais tarptautiniams ekspertams bus pristatomas programoje „Beldocs in Progress“.

Lietuvos atstovų dalyvavimą dokumentinių filmų festivalyje „BelDocs“ Serbijoje iš dalies remia Lietuvos kino centras.