Kviečiame į mokymus „Seksualinio priekabiavimo atpažinimas ir prevencija kino industrijoje“


LKC-vizualas3-505x284

Šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų mano, kad seksualinis priekabiavimas darbo vietoje yra rimta problema, septyni iš dešimties – kad darbovietėse turėtų būti užtikrinama seksualinio priekabiavimo prevencija[1]. #MeToo judėjimo kontekste paviešinti faktai ir vidinė apklausa atskleidė, kad ši problema yra aktuali ir Lietuvos kino industrijai. 

Seksualinis priekabiavimas kenkia jį patiriančių žmonių savijautai, sveikatai, darbo kokybei, kelia grėsmę pragyvenimo šaltiniui ir mažina paaukštinimo galimybes. Neigiamą poveikį jis daro ir priekabiavimo liudininkams, organizacijai, visuomenei.

Dviejų dalių interaktyviuose mokymuose siūloma: 1) reflektuoti savo patirtis ir nuostatas, gilinti socialinių ir teisinių seksualinio priekabiavimo aspektų suvokimą analizuojant konkrečius atvejus; 2) ieškoti būdų saugesnės darbo ir švietimo aplinkos kūrimui universitete.

Mokymuose kviečiami dalyvauti režisierius/-es ir prodiuserius/-es.

Pirmoji mokymų dalis: 2019 m. birželio 4 d. 10:00-14:30

Antroji mokymų dalis: 2019 m. birželio 11 d. 10:00-14:30

Mokymų vieta: Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC)

Po mokymų, įgyvendinamų Lygių galimybių plėtros cento ir Lietuvos žmogaus teisių centro specialistų, remiantis apklausos duomenimis ir mokymų rezultatais, organizacijos ketina pateikti rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų, kurių galėtų imtis Lietuvos kino centras, užtikrinant, kad kino industrija būtų saugesnė aplinka visiems joje dalyvaujantiems asmenims.

Lektorės:

Dr. Margarita Jankauskaitė – Lygių galimybių plėtros centro ekspertė nuo 2003 m. 1992 m. – 2012 m. sulyčių studijomis susijusius kursus dėstė įvairiuose Lietuvos universitetuose. 2009-2011 m. dirbo JTVP lyčių lygybės ekspertu Ukrainoje. 2011 m. JAV ambasada jai suteikė „Drąsios moters“ vardą, o 2015 m. Nacionalinis lygybės forumas ją apdovanojo už lyčių lygybės pasiekimus.

Birutė Sabatauskaitė – Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė, teisės ir advokacijos ekspertė. Atlieka analizes dėl asmenų lygybės principo įgyvendinimo Lietuvoje, rengia šešėlines ataskaitas tarptautinėms institucijoms. Vykdo mokymus lygybės principų diegimo darbo vietose tema.

Registracija vyksta iki birželio 1 d. el. paštu: d.butnoriute@lkc.lt.

Plačiau apie projektą.

[1] 2018 m. representatyvios gyventojų apklausos duomenys.