Lietuvos moksleiviai vėl kviečiami išrinkti geriausią Europos filmą vaikams


Old Boys

Gegužės 5-ąją, sekmadienį, Lietuvoje trečią kartą rengiama „Jaunojo žiūrovo kino diena“. Europos kino akademijos renginio metu, vaikai iš daugiau nei 30 Europos šalių kviečiami žiūrėti filmus ir išrinkti savo favoritą, kuriam bus įteiktas oficialus kino akademijos apdovanojimas. 

Šiemet pirmą kartą „Jaunojo žiūrovo kino diena“ Lietuvoje vyks ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Renginys skirtas 12-14 amžiaus vaikams iš visos Europos. Kiekvienoje dalyvaujančioje šalyje moksleiviai tampa kino kritikais, kurių verdiktui bus patikėti trys kino ekspertų atrinkti filmai. Po filmų peržiūrų ir balsavimo už favoritą, renginio dalyviai tiesioginės transliacijos metu stebės visų šalių balsavimo rezultatų skelbimą ir apdovanojimų ceremoniją iš Erfurto (Vokietija).

Šiemet jaunieji ekspertai žiūrės belgų režisieriaus Johan Timmers filmą „Kovotoja“, pasakojantį apie gabią jauną sportininkę, skaudžiai išgyvenančią tėvų skyrybas. Mergaitei filme teks išmokti valdyti savo emocijas ir pripažinti, kad ji negali kontroliuoti visko. Antrasis vaikų simpatijų lauksiantis filmas – nuotykių kupinas Christian Lo darbas „Pašėlusios gastrolės“, kuris papasakos apie jaunuolių roko grupės kelionę per Norvegiją, siekiant spėti į Nacionalinį roko konkursą. Jų kelionę lydės smagūs nesusipratimai ir netgi besivejantys tėvai bei policija. Trečiasis filmas – romantiškas režisieriaus Toby MacDonald filmas „Porininkai“ apie pirmąją meilę. Filme atskleidžiama jautri vaikino vardu Ambersonas istorija, kai jis už savo klasės draugą rašo meilės laiškus žaviai mokyklos naujokei. Situaciją komplikuoja tai, kad draugui padėdamas užkariauti merginos širdį, Ambersonas pats įsimyli tą pačią merginą. Visi trys filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Šiais metais pirmąkart ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, vyksiantis renginys laukia 200 kritikų iš visos Lietuvos – po 100 kiekviename mieste. Iš vienos mokyklos „Jaunojo kino žiūrovo dienoje“ gali dalyvauti iki 15 moksleivių bei juos lydintis suaugęs. Registracija jau paskelbta. Ji iki balandžio 19 d. vyksta čia: https://forms.gle/iQ4og5nXbQRywxpe8

„Jaunojo žiūrovo kino diena“ vyks gegužės 5 d., Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius) ir Kauno kino centre „Romuva“ (Laisvės al. 54, Kaunas). Europos kino akademijos renginį Lietuvoje organizuoja Lietuvos kino centras.