Į kiną investuojantiems verslininkams – padėkos vakaras


LKC (Vytautė Robokaitė nuotr.)

Pirmadienio vakarą Lietuvos kino centras „Forum Cinemas Vingis“ pakvietė į padėkos kino seansą pelno mokesčio lengvata kino gamintojams pasinaudojusių verslo įmonių ir filmų gamybos kompanijų atstovams.

Susirinkusiems buvo parodytas  šiuo metu Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ rodomas režisieriaus Felix Van Groeningen filmas „Gražus sūnus“ (2018, JAV).

Susirinkusius svečius sveikino „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška ir Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas. Pristatydamas jau penktus metus filmų gamybai taikomos mokestinės lengvatos rezultatus, R. Kvietkauskas dėkojo verslininkams, prisidedantiems prie kino industrijos plėtojimo Lietuvoje.

LKC 2 (Vytautė Robokaitė nuotr.)

„Kinas šiuo metu yra viena sparčiausiai besivystančių kūrybinių industrijų Lietuvoje. Ačiū, kad sėkmingos verslo kompanijos pasitiki ir dalijasi savo sėkme su kitais. Į kino gamybą investuoti keli tūkstančiai ar milijonai eurų nėra tik ekonominė nauda įmonei, tai yra investicija į talentus Lietuvoje. Šiandien Lietuva jau žinoma ne tik kaip šalis, kurioje galima sklandžiai pasinaudoti finansiniu instrumentu įgyvendinant kino gamybos projektus, bet vis dažniau mūsų šalį renkasi užsienio projektai, kurie turi ir didelių kūrybinių bei gamybinių ambicijų. Tad lengvata tikrai prisidėjo prie didesnę kūrybinę ir gamybinę vertė sukuriančių paslaugų eksporto“, – kalbėjo R. Kvietkauskas.

Pelno mokesčio lengvata kino gamintojams galioja nuo 2014 m. Ji buvo pratęsta dar penkeriems metams, iki 2023 m. pabaigos, nustatant kad nuo šių metų Lietuvos ar užsienio kino gamintojams suteikta investicija gali siekti 30 proc. visų filmo gamybos išlaidų.

Per 2014–2018 metus į filmų gamybą jau investavo 121 Lietuvos įmonė, kuri paramą skyrė 42 kino įmonėms. Bendra suteiktų privačių investicijų suma kinui viršijo 17 mln. eurų. Per penkerius metus tuo pasinaudojo 115 filmų gamintojų – investicijos skirtos 47 nacionaliniams kino projektams, 31 užsienio filmui ir 37 bendros gamybos filmų projektui.

Ši lengvata ne tik sudaro palankesnes sąlygas kino gamybai Lietuvoje, bet ir naudinga kitiems sektoriams. Išaugusios filmų gamybos apimtys sudarė sąlygas keliolikos tūkstančių laikinų darbo vietų sukūrimui. Atvykstant filmavimo grupėms iš užsienio padidėja ir viešbučių užimtumas, skatinamas kavinių ir restoranų verslas, transporto bei nuomos paslaugų sektoriai. Prognozuojama, kad audiovizualinių paslaugų eksporto rinka Lietuvoje per artimiausius metus plėsis, taip pritraukdama dar daugiau užsienio investicijų.

Pelno mokesčio lengvatos tikslas – sudaryti palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje šalies ir užsienio filmų gamintojams. Mokestine lengvata gali pasinaudoti Lietuvoje veikianti verslo įmonė, neatlygintinai suteikusi lėšų Lietuvos filmo gamintojui mažindama apmokestinamąsias pajamas ir mokamą pelno mokestį.

LKC 3 (Vytautė Robokaitė nuotr.)