„Sources 2“ kūrybinės scenarijaus vystymo dirbtuvės ir atviri renginiai industrijai Lietuvoje


img_header_sources

Europos kino industrijos profesionalams skirta tarptautinė mokymų programa „Sources 2“ pirmą kartą pristato mokymų sesiją Lietuvoje.

„Sources 2“ scenarijaus rengimo mokymai Lietuvoje organizuojami remiant Lietuvos kino centrui, ES programai „Kūrybiška Europa Media“. Partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius.

Kūrybinio scenarijaus vystymo dirbtuvės

Balandžio 4-12 d. viešbutyje „TonyResort“, Trakuose rengiamos kūrybinės scenarijaus vystymo dirbtuvės, kurios suburs dalyvius, mentorius ir svečius iš Argentinos, Austrijos, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Izraelio, Liuksemburgo, Nyderlandų, Rumunijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir Lietuvos.

Į šių mokymų dalyvių sąrašą pateko 15 vaidybinių ir kūrybinių dokumentinių projektų. Tarp jų 3 lietuvių projektai: scenaristės Miglės Satkauskaitės „Declassified“, Tomo Vengrio  „Penkios su puse meilės istorijos Vilniaus bute“ ir Vinco Sruoginio „Juodasis sekmadienis“.

Scenaristai, režisieriai ir prodiuseriai, paskirstyti į 3 grupes, plėtos projektus ir semsis žinių iš mentorių. Kiekvienai grupei vadovaus patyrę profesionalai: Miguel Machalski (Ispanija/Argentina), Eric Collins (Prancūzija) ir Gualberto Ferrari (Prancūzija/Argentina). Svečias iš Danijos ir Didžiosios Britanijos – Paul Tyler dirbs su visomis grupėmis.

Atviri seminarai industrijai ir studentams (išankstinė registracija iki balandžio 4 d.)

Atviri „Sources 2 Master Classes“ seminarai vyks anglų kalba. Dalyvių, užsiregistravusių į mokymus „TonyResort“ Trakuose, transportu pasirūpins organizatoriai.

DĖMESIO! Registracija į šias paskaitas iki balandžio 4 d. vyksta el. paštu: info@sources2.de

Balandžio 3 d. LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE (V rūmai, Kosciuškos g. 12, Vilnius):

Scenarijų rašymo meistriškumo seminaras. Dviejų dalių mokymai skirti pradedantiesiems scenaristams ir studentams, bei jau turintiems scenarijaus rašymo patirties kūrėjams, norintiems patobulinti savo įgūdžius.

9.30 -11.30 val. – ERIC COLLINS. Your Idea: A Lighthouse in the Storm of Creation

12.00-14.00 val. – MIGUEL MACHALSKI. Campfire at the Movies: Films & Storytelling

Registracija į šį seminarą vyksta iki balandžio 1 d. vyksta el. paštu: info@sources2.de

Balandžio 6 d. KINO TEATRE „PASAKA“, Vilniuje:

15.30 val. – filmo „Touch Me Not“ peržiūra (rež. Adina Pintile)

18.30-19.30 val. – ADINA PINTILIE paskaita „Sources of Inspiration“

Rumunų kino kūrėja, kurios filmas „Touch Me Not“ 2018 m. Berlynalėje laimėjo „Auksinį lokį“ ir pasiekė net 35 šalių kino auditorijas, atskleis įkvėpimo šaltinius kūrybai. Taip pat pasidalins įžvalgomis apie kino ribas tarp fikcijos, realybės ir vizualaus meno. Po renginio vyks „Creative Europe Desk Lithuania – MEDIA“ priėmimas.

Balandžio 7 d. „TONYRESORT“, Trakuose:

18.00-19.30 val. – PAUL TYLER paskaita „Live Case Study“

Vizualinis konsultantas iš Didžiosios Britanijos pademonstruos realų atvejį, kaip sistemingai dirbti scenaristo ir režisieriaus komandai bei pristatys kūrybinius įrankius, padedančius atskleisti svarbiausias istorijos detales.

Balandžio 9 d. „TONYRESORT“, Trakuose:

18.00-19.30 val. – LIZ ROSENTHAL paskaita „Immersive Media“

Britų ekspertė pasakos apie naujausias „Immersive Storytelling“ tendencijas ir spartų VR populiarėjimą kine. Ji atskleis kokias dideles galimybes suteikia naujausios technologijos, leidžiančios ne tik sudominti, bet ir įtraukti žiūrovus į veiksmą.