„Skalvijos“ kino centre žiūrovas galės pats parinkti filmą


Kadras is filmo MERGINA

Sausio mėnesį „Draugo draugas sakė…“ seansui filmą išrinko nuolatinis kino centro lankytojas Genadijus Lesiuk. Jis pageidavo į kino ekraną sugrąžinti režisieriaus Luko Dhont filmą „Mergina“.

Jame pasakojama istorija apie 15-metę merginą Larą, kuri už viską labiau nori tapti balerina. Įstojus į prestižinę baleto akademiją, gyvenimo tikslas atrodo kaip niekad arti. Tačiau yra viena problema – Lara gimė berniuko kūne. Siekdama savo svajonės, ji yra pasiryžusi peržengti visas šio kūno galimybių ribas.

„Luko Dhont debiutinį pilno metro filmą sekiau nuo jo sėkmės Kanuose. „Mergina“ atsisako tų tipinių detalių būdingų socialiai angažuotam kinui ar vadinamosioms „coming of age“ istorijoms. Čia svarbiausia – pagrindinio veikėjo drama su savo kūnu, kartu siekiant tobulumo baleto meno moksluose. Dažnas režisierius būtų pasirinkęs tik vieną iš šių linijų. Sužavėjo režisieriaus nuoširdumas vaizduojant pagrindinės herojės santykius su tėvu, draugais, atrodo lyg nuimant visą galimą įtampą iš aplinkos. Puikiai panaudotos stambaus plano scenos – sekamas Klaros veidas, kiekviena išraiška ir emocija, vidinę įtampą sustiprina meistriškai sumontuotos baleto repeticijų scenos“, – apie pasirinktą filmą pasakoja G. Lesiuk.

Anot G. Lesiuk, kinas jį lydėjo nuo pat mažumės – tėvų namuose visuomet sukosi klasikinių ir kultinių filmų įrašai. Vėliau, atrandant mėgstamus režisierius, sekant skirtingas kino kalbos formas ir bangas, neriant į kino festivalių maratonus, kinas tapo dar didesne laisvalaikio dalimi.

Pirmasis „Draugo draugas sakė…“ seansas įvyks jau sausio 5 d. Bus parodytas režisieriaus Luko Dhont filmas „Mergina“, kurį pristatys kino mylėtojas Genadijus Lesiuk.

Daugiau informacijos www.skalvija.lt/draugo-draugas-sake