Bendrą gruzinų ir lietuvių filmą lydi ypatinga sėkmė – nominacija Amerikos operatorių gildijos apdovanojimuose


NAME_filmo kadras2

Ypatinga tarptautinė sėkmė ir profesionalų pripažinimas lydi pirmą bendrą gruzinų ir lietuvių ilgametražį vaidybinį filmą „Namė“.

Prieš porą mėnesių šis viduriniosios kartos Gruzijos režisieriaus Zaza Chalvaši darbas pateko į trumpąjį „Auksinių gaublių“ nominacijų sąrašą, o šiuo metu kūrybinė grupė laukia sprendimo vasario 9 d. vyksiančiuose Amerikos operatorių gildijos apdovanojimuose (ASC, The American Society of Cinematographers). „Namės“ operatorius Giorgi Švelidzė nominuotas apdovanojimui – „Spotlight Awards“. Į šį prizą pretenduoja filmai, kurie gali būti nerodyti kino teatrų repertuare, yra nekomerciniai, etc.

Apdovanojimui nominuoti trys operatoriai – G. Švelidzės konkurentai yra režisierės Chloé Zhao filmo „The Rider“ operatorius Joshua Jamesas Richardsas ir režisieriaus Lukaso Dhonto filmo „Mergina“ operatorius Frankas van den Eedenas. Tai vieni garsiausių, tarptautiniuose festivaliuose paklausiausi filmai, Kanų kino festivalyje 2017 m. „The Rider“ pelnė C.I.C.A.E. prizą, „Mergina“ – FIPRESCI prizą „Ypatingo žvilgsnio“ programoje Kanuose 2018 m.

Amerikos operatorių gildijos apdovanojimai šįmet teikiami 33 -ąjį kartą, o apdovanojimų ceremonija bus ypatinga – ASC šiais metais švenčia šimtmečio jubiliejų.

„Mūsų kūrybinė grupė čia, Lietuvoje, visi labai džiaugiamės. Būti nominuotam šiam garbingam JAV kolegų prizui ir konkuruoti su tokiais garsiais kūriniais yra neeilinis pripažinimas. Nors jis nėra netikėtas, „Namė“ apkeliavo dešimtį festivalių, filmo režisūriniai, vaizdo, garso sprendimai pelnė daugybę komplimentų. Šaunu, kad prie filmo sėkmės prisidėjo ir mūsų kūrėjai“, – sako filmo koprodiuserė Lietuvoje Ieva Norvilienė („Tremora“).

„Namei“ muziką kūrė žymi Lietuvos atlikėja Jurga Šeduikytė, o filmo garso dizaino autorius yra „Sidabrinės gervės“ ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatas Jonas Maksvytis. Lietuvoje atlikti vaizdo ir garso postprodukcijos darbai, filmą iš dalies rėmė Gruzijos kino centras ir Lietuvos kino centras.