Lietuvio A. Stonio pavardė legendinių kino kūrėjų programoje


Laiko tiltai

Dokumentinio kino režisierius Audrius Stonys savo naujausią filmą „Laiko tiltai“ pristatys svarbiausiame Europoje dokumentinio kino festivalyje IDFA Amsterdame. Lietuvių režisieriaus filmas, kurtas drauge su latvių režisiere Kristīne Briede, yra atrinktas į programą „Meistrai“.Nauja, tik praėjusiais metais sukurta programa susilaukė didžiulio publikos dėmesio. Joje pristatomi naujausi pripažintų dokumentikos autorių darbai. Kaip rašo festivalio organizatoriai: „Šių autorių darbus IDFA atidžiai seka, nes kiekvienas iš jų turi savo unikalų kinematogarfinį parašą“.

Praėjusias metais buvo pristatyti tokių autorių kaip Frederick Wiseman, Phie Ambo, Everardo González, Agnès Varda ir Joe Berlinger darbai.

Šiais metais 26 filmų programoje bus pristatyti Audriaus Stonio, Errol Morris, Victor Kossakovsky, Nicolas Philibert, Corneliu Porumboiu, Sergei Loznitsa, Frederic Wiseman ir Werner Herzog naujausi filmai.

„Labai malonu, kad šiais ypatingais Nepriklausomybės šimtmečio metais Lietuva įsitvirtina pasaulio žemėlapyje kaip dokumentinio kino valstybė. Mūsų filmai kviečiami į pagrindinius pasaulio festivalius ir rodomi kartu su pasaulinio kino legendomis. IDFA visada buvo dokumentinio kino Meka“, – sako A. Stonys.

Savo filmu „Laiko tiltai“ režisierius IDFA festivalio publikai papasakos apie Baltijos poetinės dokumentikos fenomeną. Kaip jis pats sako, tai filmas-meilės laiškas visiems jo mokytojams, kurie tiesiogiai ar neteisiogiai savo filmais mokė kino kalbos. „Pokalbiai ir susitikimai su jais padėjo man suprasti, kas yra dokumentinis kinas ir kodėl jam verta skirti savo gyvenimą. Už tai liksiu amžinai jiems dėkingas“, – sako A. Stonys.

Dokumentinio kino festivalyje A. Stonys ves meistrškumo paskaitas programoje „Kino kūrėjai kalba“. Tai programa, skirta  žiūrovų ir profesionalų pokalbiams su garsiais šiuolaikinio dokumentinio kino režisieriais, diskusijoms apie jų darbus, kūrybinius metodus ir požiūrį į dokumentinio kino kūrimo procesą.

IDFA kino festivalis vyksta lapkričio 14–25 dienomis Amsterdame.

Lietuvoje filmo „Laiko tiltai“ nacionalinė premjera laukia jau šį sekmadienį, lapkričio 18 d. Europos šalių kino forume „Scanorama“.