Kino centre „Garsas“ minimas teatro ir kino grando Algirdo Paulavičiaus 75-erių metų jubiliejus


Paulavičius

Lapkričio 8–11 dienomis kino centre „Garsas“ žiūrovai turės galimybę pamatyti tris kino filmus, kuriuose vaidina vienas ryškiausių Panevėžio aktorių – Algirdas Paulavičius. Filmų retrospektyva skirta aktoriaus 75-ojo jubiliejaus proga.

Ketvirtadienį – lapkričio 8 d. 17.30 val. aktorius atvyks susitikti su žiūrovais filmo „Svetimos aistros“ kino seanse. 1983 metais latvių režisieriaus Jano Sreičo sukurtame filme vaizduojamas meilės trikampis istorijos realijų fone. Buvęs didelio ūkio šeimininkės meilužis grįžta iš karo ir pamilsta jauną jos dukrą. Tačiau moteriai reikalinga jo meilė ir pagalba, ji nenori atiduoti vaikino dukrai. Drama sukurta pagal lietuvių rašytojo Mykolo Sluckio to paties pavadinimo romaną. Šiame filme aktorių išvysite pačioje jaunystėje.

Lapkričio 10 d. 14 val. retrospektyvą tęs istorinė drama „Žaizdos žemės mūsų“ (rež. Marijonas Giedrys). 1918 metais Žemaitijoje, Varduvėnų miestelyje, išėjus kaizerio kariams, formuojasi nepriklausomybės daigai. Gyvenimas bėga sava vaga, savanoriai gauna žemės, nors vis tiek iki kraujo mušasi dėl kiekvienos pėdos ir dėl ideologijos.

Programą užbaigs lapkričio 11 d. 14 val. visus sujaudinusi drama „Ekskursantė“ (rež. Audrius Juzėnas). Filmas sukurtas pagal tikrą 11-metės mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš tremtiniais perpildyto krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6 000 km ilgą ir pilną pavojų bei nuotykių kelią namo – į Lietuvą.

Spalio 27 dieną gimęs teatro ir kino aktorius Algirdas Paulavičius sukūrė daugiau nei 80 vaidmenų teatre ir 20 kine. Kūryba neapsiribojo vien tik Lietuva, filmavosi Latvijos, Rusijos, Švedijos kino filmuose. Kviečiame visus aktoriaus gerbėjus dar kartą prisiminti jo filmus. Lapkričio 8 ir 10 dienomis vysktantys kino seansai nemokami, o sekmadienio „Ekskursantės“ kino seanso bilieto kaina tik 2 eurai. Visi seansai vyks mažojoje salėje, vietų skaičius ribotas, todėl bilietus kviečiame pasiimti iš anksto.