Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo 11-tąjį apdovanojimą


KMFF 3

Šį savaitgalį, Didžiosios Britanijos Kendal kalnų filmų festivalio uždarymo ceremonijos metu, kurią vedė plačiai žinomas airių komikas Ed Byrne, paskelbta, jog Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo specialųjį žiuri prizą. Tai jau 11-tas šio filmo apdovanojimas.

Kendal kalnų filmų festivalis – jau 17 metus Didžiojoje Britanijoje vykstantis renginys, išsiplečiantis iki keturiolikos miestų. Festivalis yra apdovanotas už išskirtinę reikšmę Anglijai – kasmet jis sugeneruoja daugiau nei 2,5 milijonus svarų sterlingų. Renginys kartais vadinamas „Filmų, sukurtų lauke, Oskarais“ (eng. “Oscars of outdoors filmmaking”).

Šiais metais, festivalyje parodyta daugiau nei 100 filmų iš viso pasaulio. Vieni iš pagrindinių festivalio rėmėjų yra Channel 4 – vienas svarbiausių Didžiosios Britanijos televizijos kanalų. Channel 4 televizijos atstovas, Keme Nzerem, šiemet vadovavo festivalio komisijai.

KMFF

Programa, kurioje dalyvavo Arūno Matelio filmas, vadinosi „Pralaimėti“ (eng. “Lose”): „Pralaimėjimas ne visada yra apie pralaimėtojus. Skausmas gali mums padėti atrasti naujas žinias, patirtį ir pagarbą“ – taip apibūdinti atrinktieji filmai.

Negalėdamas atvykti į apdovanojimų ceremoniją, filmo režisierius Arūnas Matelis su festivalio lankytojais pasidalino video įrašu, kuris sulaukė puikių reakcijų iš festivalio atstovų. „Negalėjau atskristi į festivalio ceremoniją atsiimti prizo, todėl nusprendžiau atvažiuoti dviračiu“, – apie įrašą pajuokavo A. Matelis.

Mėnesio pabaigoje „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ dar kartą sugrįš į Didžiąją Britaniją, šį kartą – į Londono tarptautinių filmų festivalį, suteikiantį kvalifikaciją BAFTA apdovanojimams.