Amerikos kino mugėje ir toliau tvirtinami ryšiai tarp JAV ir Lietuvos kino industrijos profesionalų


45441968_888455601348285_1701115170169815040_n

Šiuo metu vykstančioje Amerikos kino mugėje įvyko jau ketvirtasis Lietuvos ir JAV kino profesionalų tinklaveikos vakaras. Kasmetinio susitikimo tikslas – susipažinti iš arčiau ir pristatyti šalies lokacijas bei filmų gamybos galimybes Lietuvoje.

Šiemet kino mugėje dalyvauja itin gausi kino industrijos atstovų iš Lietuvos delegacija, kurią Amerikos kino mugės metu atstovauja Lietuvos kino centro, Vilniaus kino klasterio ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegatai.

Renginio  metu buvo pristatytas Lietuvos kandidatas siekti „Oskaro“ geriausio filmo užsienio kalba ir dokumentinių filmų kategorijose išrinktas Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ taip pat  Mariaus A. Markevčiaus  filmas “Tarp pilkų debesų”, kuris JAV Kino teatrus pasieks 2019 m. sausį. Renginyje dalyvavo ir šių filmų kūrėjai.

Renginį vedė Pasaulio lietuvių meno tarybos įkūrėja Daiva Navarette ir aktorius Vyto Ruginis, be gausybės JAV kino filmuose sukurtų vaidmenų, nusifilmavęs ir didelio populiarumo bei festivalių dėmesio sulaukusiame Eglės Vertelytės filme “Stebuklas”.

Industrijos profesionalų susitikimą organizavo Lietuvos – JAV verslo asociacija “LABA.LA” ir Pasaulio lietuvių meno taryba (LWAC) bendradarbiaujant Lietuvos kino centrui.

Plačiau čia.