Tarptautiniame Leipcigo festivalyje – Lietuviško animacinio filmo „Žonglierius” pasaulinė premjera


Juggler_still02

Spalio 29 – lapkričio 4 dienomis Leipcige, Vokietijoje, vyksta 61-asis dokumentinio ir animacinio kino festivalis „DOK Leipzig”, kuris kasmet pritraukia daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų ir kino industrijos atstovų bei pristato daugiau nei 300 filmų iš viso pasaulio. Spalio 31 dieną šiame festivalyje įvyks lietuvių režisierės Skirmantos Jakaitės animacinio trumpametražio filmo „Žonglierius” pasaulinė premjera. Filmas buvo atrinktas į festivalio tarptautinę trumpametražių filmų konkursinę programą ir dėl apdovanojimo varžosi su dar 20 trumpametražių filmų.

Animacinio filmo „Žonglierius” kūrybos darbai buvo pradėti prieš 2 metus. Režsierė Skirmanta Jakaitė bei prodiuserė Agnė Adomėnė pirmą kartą filmo idėją viešai pristatė trumpametražių filmų projektų pristatymo forume „Baltic Pitching Forum 2016“. „Žonglierius” buvo išrinktas geriausiu konkurso projektu, jam buvo suteikta galimybė dalyvauti Europos trumpametražių filmų ko-produkcijos forume „Euro Connection 2017“, Prancūzijoje. Po projekto pristatymo ko-produkcijos forume prie filmo kūrybinės komandos prisidėjo prancūzų prodiuserė Delphine Schmit. Filmo gamybos darbai buvo pradėti 2017 metų rudenį Lietuvoje, 2018 metais Prancūzijoje atlikti filmo postprodukcijos darbai.

Juggler_still01

Kadras iš rež. S. Jakaitės filmo „Žonglierius“

11-kos minučių filmo „Žonglierius” pagrindinis personažas Albertas mėgsta žongliruoti labai mažais daiktais: dulkėmis, trupinėliais, mažais žiogeliais, prisegtais prie drabužių etikečių. Taip jis randa ryšį su pasauliu ir tampa jo dalimi. Albertas gyvena didžiuliame name, kurio kiekvienas kambarys turi paslaptį, o plona, beveik permatoma gija, jungianti namo gyventojus, tai atsiranda tai nutrūksta. „Žonglierius“ – tai filmas apie vienatvę, apie baimę būti ir baimę nebūti, apie bandymą žongliruoti beveik besvoriais dalykais ir įsiklausyti į beveik negirdimą.

„Žonglierius” yra antrasis profesionalus režisierės Skirmantos Jakaitės darbas. Menininkės debiuto „Neeuklidinė geometrija” premjera įvyko 2013 m., filmas sulaukė tarptautinio pripažinimo – Tarptautiniame Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalyje laimėjo ekumeninės žiuri apdovanojimą bei Specialųjį žiuri prizą Tarptautiniame Hirošimos animacinių filmų festivalyje. 2014 metais „Neeuklidinė geometrija” pelnė nacionalinį kino apdovanojimą „Sidabrinė gervė” už geriausią metų animacinį filmą.

SkirmantaJakaite

Filmo „Žonglierius“ režisierė Skirmanta Jakaitė

Po pasaulinės premjeros Leipcigo festivalyje Skirmantos Jakaitės filmas bus rodomas kitų tarptautinių festivalių konkursinėse programose. Dar lapkričio mėnesį filmas bus parodytas Tarptautiniame Braunšveigo filmų festivalyje Vokietijoje, ZINEBI dokumentinio kino ir trumpametražių filmų festivalyje Ispanijoje, Torino kino festivalyje bei Torino trumpametražių filmų mugėje Italijoje, Taline vyksiančiame PÖFF trumpametražių filmų festivalyje bei Foyle filmų festivalyje Airijoje. Gruodžio mėnesį „Žonglierius” keliaus į Tarptautinį animacinių filmų festivalį „Animateka” Slovėnijoje. Filmo nacionalinė premjera planuojama 2019 metais.

Animacinį filmą „Žonglierius” prodiusavo lietuvių kino gamybos kompanija „Art shot”, koprodiusavo prancūzų kompanijos „Tripode Productions” ir „Perspective Films”. Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras, Oksitanijos regionas bei Prancūzijos nacionalinis kino centras (CNC).

Filmo anonsas: