Paskelbti kino festivalio „GoDebut 2018“ apdovanojimai


GoDebut_m-0827

Pasibaigė trečiasis Europos kino festivalis „GoDebut 2018“, sulaukęs daugiau nei 700 debiutuojančių kino profesionalų filmų iš visos Europos. Į pagrindinę konkursinę programą pateko virš 50 įvairaus žanro trumpametražių filmų iš 24 šalių, kurią vertino tarptautinė žiuri komisija.

Jos sudėtyje tokie žinomi vardai kaip Nick Powell (D. Britanija) – daugelio Holivudo filmų prodiuseris, buvęs Nacionalinės kino ir televizijos mokyklos direktorius, Enrico Vannucci (Italija) – vienas iš Venecijos kino festivalio organizatorių, programų sudarytojų, Paul Nethercott (JAV) – režisierius, daugelio kino festivalių nugalėtojas, „Nethercott“ kino studijos įkūrėjas ir vadovas, Martina Meštrovič (Kroatija) – žinoma šios šalies inovatyvių animacinių filmų kūrėja, Inesa Kurklietytė (Lietuva) – režisierė, AMII medijų inkubatoriaus vadovė.

Tarptautinės komisijos vienas svarbiausių uždavinių buvo atrinkti ne tik pagrindinio prizo – „Auksinės Anikės“ – apdovanojimo nugalėtoją, bet ir paskelbti kelių kitų nominacijų apdovanojimus, skirtus geriausiam inovatyviam, filmo-novelės ir trumpo metro filmo kūrėjui. Publikos žiuri, kurį sudarė įvairių profesijų ir akademinio jaunimo atstovai, uždavinys buvo ne ką lengvesnis – paskelbti geriausią „GoDebut 2018“ publikos filmą ir „Sidabrinės Anikės“ prizo nugalėtoją, o taip pat įvertinti atskirą konkursinę Lietuvos kūrėjų programą, kurią sudarė 11 atrinktų filmų. Jos nugalėtojui publikos žiuri komisija skyrė specialų apdovanojimą – „Auksinį knechtą“ – kurį įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija. Ir štai Kultūros fabriko kino salėje rugsėjo 29 d. žiuri iškilmingai paskelbė savo verdiktą.

Tarptautinė žiuri komisija nutarė :

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-inovacija 

„Nervai ant nervų“ / Nerves on Nerves – rež. Inze Alce Kazaka (Latvija), 2018

Geriausias „GoDebut 2018“ filmas-novelė 

„Teksa“ / TEX – rež. Jonas Smulders (Olandija), 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ trumpas filmas 

„Nakties šešėlis“ / Nghtshade – rež. Shady El-Hamus (Olandija), 2017

Festivalio „GoDebut 2018“ Grand Prix („Auksinė Anikė“)

„Laiko mašina“ / Time machine – rež. Jan Bujnowski (Lenkija), 2017

Publikos žiuri savo balsus ir apdovanojimus skyrė šiems filmams:

Geriausias „Go Debut 2018“ lietuvių filmas 

„Paskutinė diena“ – rež. Klaudija Matvejevaitė, 2017

Geriausias „GoDebut 2018“ publikos filmas („Sidabrinė Anikė“)

„Juosta“ / The Tape – rež. Serkan Fakili (Turkija), 2018

Festivalis, kurio programoje buvo daugybė kitų renginių – NordBaltic projekto filmai, skirti Klaipėdai, prancūzų kino klasikos „Kino gurmanų“ filmų juostos, švedų kino klasikui I. Bergmanui skirtas dokumentinis filmas „Įsibrovus pas Bergmaną“, kūrybinės dirbtuvės, panelinės diskusijos, inovatyvus projektas – sferinis kinas – ir neformalios vakaronės, susitikimai profesionalų PROK klube puikioje „Švyturys Brewery“ erdvėje – svečiams ir dalyviams paliko malonų įspūdį. Jau tradiciniu tampantis festivalis, jo dalykiška ir maloni atmosfera bei Klaipėdos pajūris randa vis daugiau gerbėjų – daugelis išreiškė norą vėl grįžti čia ir kitais metais.

Festivalį finansavo Klaipėdos m. savivaldybė ir Lietuvos kino centras.