Lietuvos kino centras tęsia projektą „Kino klubai“ ir kviečia prisijungti naujas mokyklas


Kino klubai2

Spalį šalies mokyklose prasidėjo antrasis kino edukacijos projekto „Kino klubai“ sezonas. Didžiulio palaikymo sulaukę ir daugiau nei 130 mokyklų iš 43 Lietuvos miestų apjungę kino klubai rudenį pradeda gera kino naujiena – vienu populiariausių praėjusių metų lietuviškų filmų „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. D. Ulvydas). Projektas siūlo legalias lietuviškų bei užsienio filmų peržiūras, filmų pasiūla kino klubams vis atnaujinama. Lietuvos kino centras šiuo metu kviečia aktyviai jungtis naujas mokyklas ir suteikti savo ugdytiniams galimybę po pamokų užsiimti patrauklia neformalia veikla, skatinančia darnų mokyklos bendruomeniškumą.

Prieš pusantrų metų startavęs kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis, pilotinis projekto variantas nustebino savo rezultatais. Pačių mokyklų ir jų bendruomenių iniciatyvos vedami kino klubai nuo projekto pradžios surengė beveik 3000  peržiūrų, po kurių vykdavo filmo aptarimai ir diskusijos. Iš viso Lietuvos moksleiviai per pusantrų metų skyrė 1500 valandų geram kinui.

Tai paskatino Lietuvos kino centrą tęsti šį projektą savarankiškai, siekiant ir toliau suteikti mokykloms prieigą legaliai ir nemokamai žiūrėti lietuviškus bei užsienio filmus, skatinti mokyklas steigti kino klubus, pasiūlyti moksleiviams patrauklesnį būdą mokytis, per filmus pažinti įvairiausių šalių kultūras, turiningesnį laisvalaikį ir filmų įvairovę. Kitas svarbus tikslas – didinti kino prieinamumą mažesniuose miestuose ir rajonuose bei siūlyti kokybiškus, vaikų ir jaunimo auditorijai skirtus filmus.

Kino klubai1

Kino klubų vadovų apklausa patvirtino, kad moksleivių dalyvavimas kino klubuose praplečia jų kultūrinį akiratį (87 proc. apklaustųjų), ugdo kritinį mąstymą ir lavina vaizduotę (77 proc. apklaustųjų), padeda įtvirtinti dalykinių pamokų metu įgytas žinias (8 proc. apklaustųjų). Mokytojų nuomone, labiausiai moksleiviams kino klube patiko tai, kad jie patys galėjo rinktis filmus, bendrauti neformalioje aplinkoje, diskutuoti ir drąsiai išsakyti savo nuomonę.

Sezono atidarymui režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ pasirinktas neatsitiktinai. Iš „Kino klubų“ filmų katalogo, kuriame yra ir nacionalinių, ir užsienio filmų, žiūrimiausi buvo lietuviški filmai. Tarp populiariausių – „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“, „Balkonas“, „Pakeliui“, „Pokalbiai rimtomis temomis“, „Gražuolė“. Žiūrimiausių užsienio filmų sąrašo viršuje – „12 vergijos metų“, „Mes geriausios!”, „Mama, aš tave myliu“, „Sniego mūšis“, „Artistas“.

Kino klubai3

Naujajame sezone kino klubų žiūrovų laukia visiškai atnaujintas filmų katalogas, kuriame per 30 naujų europietiškų ir kitų užsienio šalių filmų. Tarp jų daugiau filmų, skirtų jaunesnei – 10–13 metų amžiaus – auditorijai. Pildoma ir lietuviškų filmų kataloge dalis.

Filmų katalogas patalpintas projektui sukurtoje specialioje interneto svetainėje http://lithuania.europeanfilmclubs.eu/.  Čia taip pat galima rasti daugiau informacijos apie patį projektą, jo rezultatus ir galimybes prie jo prisijungti.