Lietuvių kino kūrėjų komandos kviečiamos dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Ekran+“


Ekran+

Lietuvos kino centras kviečia šalies režisierių, scenarijaus autorių, operatorių ir prodiuserių kūrybines grupes, besirengiančias naujo filmo kūrimui, dalyvauti tarptautinėje kino profesionalams skirtoje mokymų programoje „Ekran+“. Šią unikalią programą rengia Varšuvoje veikianti „Wajda Studio“ ir Andrzej Wajda kino režisūros mokykla, Lietuvos kino centras yra šių mokymų ilgametis partneris. Į programą bus atrinkta viena kino kūrėjų komanda iš Lietuvos.

Paraiškas dalyvauti programoje „Ekran+“ galima teikti iki š. m. gruodžio 1 d. adresu Lietuvos kino centras, Z. Sierakausko g. 15, LT-03105 Vilnius. Daugiau informacijos apie programą bei paraiškų pateikimo procedūrą rasite čia, taip pat programos „Ekran+“ interneto svetainėje http://ekranplus.eu ir socialinio tinklo paskyroje www.facebook.com/EKRANprogramme.

Mokymai „Ekran+“ – tai 22 dienų tarptautinė mokymų programa ilgametražių filmų kūrėjams, didžiausią dėmesį skirianti kūrybiniam filmo parengiamųjų darbų etapui, paremtam bandomaisiais filmavimais. Mokymuose ypatingai akcentuojama režisieriaus būsimojo filmo vizija, siekiama padėti dalyviams ištirti, identifikuoti ir tobulinti vizualinę filmo kalbą bei estetiką. Tarptautinėje programos dėstytojų komandoje – pripažinti kino profesionalai iš visos Europos, tarp jų „Ekran+“ programos vadovas Wojciech Marczewski, žinomi kino kūrėjai Paweł Pawlikowski, Krzysztof Zanussi (Lenkija), Ildikó Enyedi (Vengrija), Antoine Jaccoud (Šveicarija), Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover (Anglija), Denijal Hasanović (Bosnija ir Hercegovina), Roshanak Behesht Nedjad ir Volker Schlöndorff (Vokietija).

Mokymų programą sudaro pavasarį ir vasarą „Wajda Studio“ Varšuvoje vykstančios trys sesijos bei rezultatų aptarimas metų pabaigoje. Pirmosios sesijos metu dėmesys skiriamas scenarijaus ir dviejų pasirinktų filmuoti scenų analizei bei vizualinės filmo strategijos kūrimui, antrojoje ir trečiojoje sesijose dirbama su lokacijomis, aktoriais, filmuojama, montuojama, tobulinami scenarijai ir analizuojami programos metu pasiekti rezultatai. Visų sesijų metu kūrybinių grupių darbą lydi individualios konsultacijos su jų kuratoriais.

Lietuvos kino kūrėjai tarptautiniuose „Ekran+“ mokymuose dalyvauja nuo 2013-ųjų, prasidėjus organizatorių partnerystei su Lietuvos kino centru. Šiais metais programoje dalyvavo režisierė Irma Pužauskaitė ir scenarijaus autorė Eglė Vertelytė su filmu „9-as žingsnis“, ankstesniuose mokymuose taip pat yra dalyvavusios vaidybinių filmų „Šventasis“, „Žmonės, kuriuos pažįstam“, „Nova Lituania“, kuriuos jau išvydo ar greitu metu pamatys šalies žiūrovai, kūrybinės komandos.

Savo patirtimi ir įspūdžiais iš „Ekran+“ mokymų pasidalino režisierė Irma Pužauskaitė:

„Ekran+“ remiamas iš „Kūrybiškos Europos“ programos MEDIA lėšų. Tai yra bendradarbiavimo projektas tarp Andrzej Wajda kino režisūros mokyklos ir „Wajda Studio“, Šveicarijos kino ir audiovizualinių medijų profesionalų mokymo fondo FOCAL, Austrijos filmų instituto, Kroatijos audiovizualinio fondo, Lietuvos kino centro. Programą taip pat remia Lenkijos kino institutas.