Kviečiame jaunuosius kino kritikus dalyvauti programoje „Young Tallints“


LKC vizualas

Programa „Young Tallints“, kurią organizuoja Talino kino festivalis „Juodosios naktys“ kartu su Tarptautine kino kritikų federacija (FIPRESCI), skirta jauniesiems kino kritikams ir žurnalistams iš Baltijos šalių. Programos tikslas – supažindinti dalyvius su kino pasauliu ir kino žurnalistika iš arčiau, jiems sudarant galimybę mokymų metu dalyvauti A klasės kino festivalyje bei atlikti įvairias praktines užduotis.

Tris atrinktus programos dalyvius iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos globos šioje srityje patyręs ekspertas Laurence Boyce, savo žiniomis ir patarimais su jais taip pat dalinsis kviestiniai žurnalistai iš įvairių užsienio kino leidinių.

Penkias kūrybinių dirbtuvių dienas „Young Tallints“ dalyviai tobulins savo įgūdžius kino žurnalistikoje, peržengiant savo šalies ribas bei mokantis taikyti savo gebėjimus tarptautinėje rinkoje. Programos metu jie ne tik žiūrės, analizuos ir vertins filmus, jie taip pat turės galimybę imti interviu iš festivalyje dalyvaujančių režisierių, aktorių, prodiuserių, rašyti kino industrijos naujienas, plėsti bendradarbiavimo ryšius bei atrasti naujus karjeros horizontus.

Programa vyks š. m. lapkričio 26–30 dienomis Taline (Estija), mokymų organizatoriai padengs dalyvių kelionės ir apgyvendinimo išlaidas.

Lietuvos atstovui (-ei) dalyvauti šiuose mokymuose taikomi atrankos kriterijai:

  • būti iki 30 metų amžiaus;
  • turėti patirties kino industrijoje ar kino žurnalistikoje;
  • gerai mokėti anglų kalbą žodžiu ir raštu.

Trumpą gyvenimo aprašymą (anglų kalba), motyvacinį laišką (anglų kalba), kodėl norite dalyvauti programoje, ir keletą darbų pavyzdžių prašome siųsti el. paštu  d.butnoriute@lkc.lt iki spalio 24 d. (imtinai).