Atviroje paskaitoje – danų patirtis apie efektyvius kino edukacijos metodus moksleiviams


LKC vizualas

Rugsėjo 21 d. Vilniuje vyks atvira paskaita „Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose“, kurios metu patyrę danų lektoriai dalinsis savo žiniomis ir patirtimi sėkmingai taikant kino edukacijos metodus bei priemones, skirtas įvairaus amžiaus vaikams, Danijos mokyklose. Šis renginys – tai pirmoji tarptautinio dvišalės patirties mainų kino edukacijoje projekto dalis. Jį organizuoja Lietuvos kino centras kartu su Danijos kultūros institutu.

Į atvirą paskaitą, kurioje gerosios praktikos pavyzdžiais dalinsis kompanijos „Lommefilm“ įkūrėjas Kasperas B. Olesenas ir kino edukacijos ekspertė Ditte Mejlhede, kviečiami dalyvauti kino edukacijos srityje dirbantys profesionalai, kino edukatoriai ir kino industrijos atstovai, taip pat visi, besidomintys šia tema ar norintys prisijungti prie kino edukacijos iniciatyvų. Lektoriai ne tik pristatys danų moksleivių ugdyme naudojamus kino kūrimo metodus, bet ir kalbės apie efektyvius būdus įtraukti vaikus į patį mokymosi procesą, kad kinas jiems taptų ne tik pramoga ar laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir naudinga veikla, skatinančia mokymąsi, padedančia jiems atviriau reikšti savo mintis bei skleistis jų kūrybiškumui. Siekiama, kad paskaitos dalyviai įgytų ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, kaip ir kokius metodus bei priemones taikyti įvairaus amžiaus moksleiviams Lietuvos mokyklose ir jų ugdymo procese.

Dabartinėje kultūroje, kurioje dominuoja „judantys vaizdai“, yra svarbu jaunajai kartai suteikti įrankius, kad ji galėtų dalyvauti šioje kultūroje, tapdama aktyvia medijų naudotoja, o ne pasyvia stebėtoja. Taip, kaip svarbu šiandien yra gebėti išreikšti save kalbant ir rašant, lygiai taip pat svarbu įsisavinti vizualias medijas. Kurti trumpus filmus – vienas iš būdų tai padaryti. Tuo pačiu tai ir efektyvus mokymo(si) būdas, padedantis suvokti dalykus iš vidaus ir įgyti naujų žinių.

Lietuvos kino centro ir Danijos kultūros instituto bendradarbiavimas, prasidėjęs atvira paskaita šalies kino industrijos atstovams ir edukatoriams, tęsis spalio – lapkričio mėnesiais ir persikels į didžiųjų miestų ir regionines mokyklas. Projektas apims keliasdešimt kūrybinių dirbtuvių, kurios supažindins 5–8 klasių moksleivius su Danijoje sėkmingai taikomais kino edukacijos metodais ir kūrybiško mokymosi pritaikant kiną būdais.

Atvira paskaita „Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose“ vyks 10 val. Vilniuje adresu „The Atomic Garden“ (Gedimino pr. 27, II aukštas).

Trumpai apie lektorius:

Kasperas B. Olesenas, „Lommefilm“ įkūrėjas
„Lommefilm“ turi daugiau nei dešimties metų darbo patirtį Danijos mokyklose. „Lommefilm“ (danų k. – „kišeninis filmas“) tikslas – mokyti vaikus kurti kokybiškus filmus paprastais būdais. „Dirbdami mes naudojame mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, o vaizdo įrašų galimybė yra veiksmingas ir patrauklus būdas, kaip paskatinti moksleivius įsitraukti ir įsitraukti patiems. Mokydami pereiname filmo kūrimo procesą nuo idėjos iki galutinio rezultato, todėl reikalingos visų dalyvių pastangos. Kai jauni žmonės nori perduoti žinią, jie yra motyvuoti ieškoti atitinkamų žinių, kurias įgiję gali naudoti ir toliau“, – sako Kasperas B. Olesenas.

Ditte Mejlhede
Patyrusi kino edukacijos ekspertė ir nepriklausoma konsultantė, turinti didelę patirtį įgyvendinant kino ir medijų raštingumo projektus Danijos mokyklose bei rengiant mokomąją kino edukacijos medžiagą. D. Mejlhede bendradarbiauja su Danijos kino institutu, Vaikų ir jaunimo medijų taryba, Danijos vaikų ir jaunimo kino klubų asociacija ir kt.

Daugiau informacijos apie atvirą paskaitą:
Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė
El. p. j.sarnickiene@lkc.lt
Tel. 8 5 213 7979