Paskelbti „LUX Film Prize“ nominantai


official_selection_2018_614x483

Tarptautinio kino festivalio Karlovy Vary metu iš 50 filmų buvo atrinktas stipriausiųjų dešimtukas – vienam iš jų lapkričio 14 dieną Strasbūre atiteks LUX kino apdovanojimas (angl. „LUX Film Prize“).

Šiemet daugiausiai komisijos dėmesio sulaukė filmai, puoselėjantys kultūrų įvairovę. Dauguma šių filmų kūrėjų – moterys iš skirtingų Europos šalių, kurios kine dar tik naujokės. Dešimtuke netrūksta ir filmų, kurie jau pasirodė didžiausiuose Europos kino festivaliuose.

Net pusė išrinktų filmų buvo paremti MEDIA:

  • „Gräns“ (angl. Border, rež. Ali Abbasi, Švedija, Danija).
  • „Donbass“ (rež. Sergey Loznitsa, Vokietija, Ukraina, Prancūzija, Nyderlandai, Rumunija).
  • „Kona fer í strio“ (angl. Woman at War, rež. Benedikt Erlingsson, Islandija, Prancūzija, Ukraina).
  • „Utøya 22. Juli“ (angl. U – July 22, rež. Erik Poppe, Norvegija).
  • „Lazzaro Felice“ (angl. Happy as Lazzaro, rež. Alice Rohrwacher, Italija, Šveicarija, Prancūzija, Vokietija).

Šiemet dešimtuke esančius filmus vienija nors ir labai skirtingos, tačiau šiandieninei visuomenei aktualios temos: imigracija, populizmas, nacionalizmas, globalizacija, karas, teisingumas, religija, kultūrinė įvairovė.

Iš šio dešimtuko „Giornate degli Autori“ spaudos konferencijos metu Romoje bus atrinkti trys filmai, kurie toliau rungsis dėl LUX kino apdovanojimo. Šie filmai taip pat bus pagrindiniai akcentai LUX kino dienose, išversti į visas oficialias ES kalbas ir rodomi visose ES šalyse.

LUX apdovanojimą Europos Parlamentas kasmet teikia filmui, iliustruojančiam arba keliančiam klausimus apie esmines Europos vertybes, kultūrų įvairovę. Laureatui bus skirta EP parama, o filmas bus pritaikytas regos ir klausos sutrikimus turintiems žiūrovams.

LUX kino apdovanojimas bus įteiktas lapkričio 14 dieną Strasbūre.

Daugiau apie LUX kino apdovanojimą bei išrinktus filmus skaitykite čia.

Nuotraukoje – LUX kino apdovanojimo nominantai.