Paaiškėjo Pulos kino festivalio industrijos programos „Matchmaking Forum“ dalyviai


pula-film-festival

Liepos 14–22 dienomis Kroatijoje vyksiančio 65-ojo Pulos kino festivalio metu prasidės kino industrijai skirta programa „Matchmaking Forum“, kurios šalys-viešnios šiemet yra Lietuva ir Gruzija. Į kelis renginius apjungiantį tinklaveikos forumą, sudarantį galimybę prodiuseriams (-ėms) pristatyti filmų projektus, siekiant juos toliau sėkmingai plėtoti ir įgyvendinti jų gamybos procesus, vyksta Lietuvos kino centro suformuota 3 lietuvių prodiuserių delegacija, į kurią kandidatus atrinko šios programos organizatoriai.

Liepos 17–20 dienomis festivalio „Matchmaking Forum“ renginiuose dalyvaus prodiuseriai Andrius Lekavičius su savo animuotu dokumentiniu filmu „L-Komanda“, Romas Zabarauskas su savo vaidybiniu filmu „Advokatas“ ir Kristina Ramanauskaitė su režisieriaus Igno Jonyno filmu „Nematoma“.

Industrijos programa suteikia platformą dalyviams ne tik pristatyti gamybos etape esančių filmų projektus tarptautinės kino industrijos ekspertams, siekiant palengvinti baigiamuosius filmų gamybos darbus ir jų patekimą į rinką bei skatinti bendros gamybos partnerystę, bet ir dalyvauti koprodukcijos mugėje, skirtoje atrinktų projektų prodiuseriams susitikti su kino gamybą finansuojančių institucijų atstovais, kino platintojais, pardavimo agentais, investicinių fondų atstovais, transliuotojais ir kitais sprendimų priėmėjais, taip užsitikrinant papildomo finansavimo galimybes.

Pulos kino festivalio industrijos programoje „Matchmaking Forum“ taip pat bus pristatyta Lietuvoje filmų gamybai taikoma pelno mokesčio lengvata bei šalyje veikianti kino finansavimo sistema.

Prodiuserių dalyvavimą programoje inicijavo ir finansuoja Lietuvos kino centras.