LRT ir Lietuvos kino centras savo žiūrovams pristato restauruotą filmą „Skrydis per Atlantą“


Skrydis per Atlantą1

LRT kartu su Lietuvos kino centru jau liepos 6 d. 21.45 val. televizijos žiūrovams dovanoja suskaitmenintą ir restauruotą Raimondo Vabalo filmą „Skrydis per Atlantą“. Filmą stebėti bus galima per LRT televizijos kanalą arba portale LRT.LT.

Lietuvos kino centro užsakymu suskaitmenintas ir restauruotas filmas „Skrydis per Atlantą“ šiuo metu rodomas aukščiausia galima kokybe ir yra puikiai pritaikytas šiuolaikiniams ekranams. Filmą suskaitmenino Lietuvos centrinis valstybės archyvas, o vaizdo ir garso restauravimo darbai buvo atlikti Lenkijoje.

„Skrydis per Atlantą“ – populiariausias visų laikų lietuviškas filmas. Tuo metu 1983-iaisiais sukurtą filmą peržiūrėjo daugiau nei 647 000 žiūrovų. Steponą Darių suvaidinusio Remigijaus Sabulio teigimu, žmonės į šį filmą plūdo tūkstančiais: „Jiems S. Darius ir S. Girėnas buvo kaip šventieji, kurie išgarsino Lietuvą ir tapo didvyriais. Jų paveikslai kabėjo kaimų trobose, moterys ausdavo kilimus su lakūnų ir „Lituanica“ atvaizdais. Tai buvo savotiškas pasipriešinimas prieš okupaciją ir sovietinę valdžią.“

Filmo anonsas: 

Apie legendinį 1933-iųjų lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą sukurtas filmas – vienas iš dešimties jau suskaitmenintų ir restauruotų lietuviškų filmų. Tarp jų – kino klasika tapę „Velnio nuotaka“ (rež. A. Žebriūnas, 1974 m.), „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. V. Žalakevičius, 1966 m.), „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (rež. R. Banionis, 1990 m.). Visiems filmams parengti subtitrai anglų ir prancūzų kalbomis.

LRT inf.