5 Lietuvos prodiuseriai dalyvaus specialioje San Sebastiano kino festivalio industrijos programoje


Imprimir

Rugsėjo pabaigoje vyksiančio 66-ojo San Sebastiano kino festivalio industrijos ir specialioje tinklaveiką plečiančioje ir bendrą gamybą su Ispanijos, Baskijos ir Lotynų Amerikos šalimis skatinančioje „Glocal Meets the Baltics“ programose po atrankos pakviesti dalyvauti penki šalies prodiuseriai. Lietuvai festivalio industrijos dienų programoje, kuri šiemet skiria ypatingą dėmesį valstybingumo atkūrimo šimtmetį mininčioms Baltijos šalims, atstovaus Giedrė Žickytė, pristatysianti režisierės Marijos Stonytės dokumentinį filmą „Švelnūs kariai“, Dagnė Vildžiūnaitė su režisierės Albinos Griniūtės dokumentiniu filmu „Uostas“, Paulius Juočeris su režisieriaus Vytauto Puidoko dokumentiniu filmu „Aleksandras Didysis“ (isp. „El Padre Medico“), Andrius Lekavičius su šiuo metu vystomu savo dokumentiniu kino projektu „Tankų pasaulis“ (angl. „World of Tanks“) ir Marija Razgutė su režisieriaus Juanjo Giménez vaidybiniu filmu „Trys“ (angl. „Three“). Iš viso atrankoje dalyvavo 7 lietuvių kino gamintojų pateiktos paraiškos.

Rugsėjo 23–27 dienomis San Sebastiano kino festivalio metu organizuojamuose industrijos renginiuose 15-ka Lietuvos, Latvijos ir Estijos prodiuserių susitiks su Baskijos regiono, taip pat Islandijos, Švedijos ir Norvegijos kino gamintojais, dalyvaus 7-ajame Europos–Lotynų Amerikos koprodukcijos forume, plės bendradarbiavimo ryšius ir rengs individualius susitikimus su potencialiais koprodukcijos partneriais bei kitais tarptautinės kino industrijos profesionalais. Industrijos programoje taip pat bus pristatytos Baltijos šalyse veikiančios mokestinės lengvatos filmų gamybai, jų privalumai ir rezultatai.

Tarptautinis San Sebastiano kino festivalis vyksta kasmet nuo 1953 metų ir yra vienas reikšmingiausių „A“ klasės festivalių pasaulyje bei vienas svarbiausių Ispanijos kultūros renginių. Nors festivalio programų sudarytojai nuolat domisi Baltijos šalių kūrėjų filmais, kino gamintojų dėmesys Europos ir Lotynų Amerikos šalių kino gamybos partnerystę skatinančiame renginyje atstovams iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos rodomas pirmą kartą. Susitarimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino institucijų ir San Sebastiano kino festivalio dėl Baltijos šalių prodiuserių dalyvavimo industrijos ir „Glocal Meets the Baltics“ programose pasirašytas vasario mėn. tarptautinio Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstančioje Europos filmų mugėje.

Prodiuserių dalyvavimą programoje inicijavo ir finansuoja Lietuvos kino centras.