Į tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos programą „Match Me!“ atrinktos dvi perspektyvios prodiuserės iš Lietuvos


locarno logo

Rugpjūtį vyksiančios tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos dienų programos „Match Me!“ rengėjai paskelbė šiųmetės atrankos rezultatus. Dalyvauti prodiuserių tobulinimo programoje, kuri šiemet skiria ypatingą dėmesį Baltijos šalims, vyks Ieva Biliūnaitė (gamybos kompanija „In Script“), dirbusi filmų „Stebuklas“ (rež. E. Vertelytė) ir „Amžinai kartu“ (rež. L. Lužytė) einamųjų reikalų prodiusere bei „Radviliada“ (rež. R. Rakauskaitė) vykdomąja prodiusere, ir Medeina Birgilaitė (gamybos kompanija „Artbox“), daugelio kompanijos vykdytų bendros gamybos filmų projektų („Tulpė, meilė, garbė ir dviratis“, „Putos iš burnos“, „Tokijo teismas“) koordinatorė.

Iš viso atrankoje dalyvavo 5 šalies prodiuseriai: be I. Biliūnaitės ir M. Birgilaitės paraiškas dalyvauti „Match Me!“ teikė Romas Zabarauskas (VšĮ „Naratyvas“), Agnė Adomėnė ( VšĮ „Art Shot“) ir Waldemar Lowczyk (VšĮ „Ketvirta versija“). Atrankos dalyviams  programos rengėjų taikyti pagrindiniai kriterijai – turėti 1–3 metų patirtį prodiusavimo srityje, būti užbaigus bent 1 ilgametražį ar 2 trumpametražius filmus, taip pat pristatyti kompaniją, kuriai atstovauja.

Be dviejų Lietuvai atstovausiančių prodiuserių „Match Me!“ taip pat dalyvaus po du Latvijos ir Estijos prodiuserius. Baltijos šalių atstovų dalyvavimas tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijos dienų programoje – tai 2017 m. prasidėjusios partnerystės tęsinys. Praėjusiais metais atrinkti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjai turėjo galimybę festivalio programoje „Pirmasis žvilgsnis“ pristatyti savo baigiamajame gamybos etape esančių filmų projektus. Šiemet susitarimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino institucijų ir Lokarno kino festivalio dėl Baltijos šalių prodiuserių dalyvavimo „Match Me!“ pasirašytas vasario mėn. tarptautinio Berlyno kino festivalio metu kasmet vykstančioje Europos filmų mugėje.

„Match Me!“ – tinklaveikos forumas, skirtas jaunoms, prieš keletą metų veiklą pradėjusioms prodiuserių bendrovėms ir jose aktyviai veikiantiems (-ioms) prodiuseriams (-ėms), suteikiant jiems galimybę tarptautinei profesionalų bendruomenei pristatyti savo kompaniją ir vykdomus bei planuojamus bendros gamybos projektus. Be neformalių tinklaveikos galimybių ir specialaus dėmesio, dalyviams iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos bus organizuojamos atviros paskaitų ir meistriškumo kursų programos, skirtos strateginiam kino gamybos kompanijos vystymui, su patyrusiais lektoriais bus kalbama apie besikeičiančią tarptautinę kino rinką ir kiekvienos kompanijos galimybes joje.

Tarptautinio Lokarno kino festivalio industrijai skirtų dienų speciali programa „Match Me!” vyks rugpjūčio 3–5 dienomis, tarptautinio Lokarno kino festivalio metu.

Šalies prodiuserių dalyvavimą projekte inicijuoja ir finansuoja Lietuvos kino centras.