Verslas, remiantis kino industriją: kokia nauda investuotojams, rinkai, visuomenei?


R. Kvietkauskas_Žinių radijas2

Gegužės 17 d. Žinių radijo laidoje „Verslo pulsas“ viešėjęs Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas laidos klausytojams pristatė pelno mokesčio lengvatą, sudarančią palankias sąlygas Lietuvoje kurti filmus šalies ir užsienio filmų gamintojams, nuo 2014 m. veikiančios mokestinės paskatos pasiektus rezultatus, ja pasinaudojusių verslo įmonių bei suteiktų investicijų statistiką.

Lietuvos kino centro vadovas laidoje papasakojo, kas yra pelno mokesčio lengvata, kaip ji veikia, kokią naudą atneša verslo įmonėms, investavusioms į filmų gamybą ir kaip tai skatina bendrą ekonomikos augimą bei stiprina kino industrijos rinką bei kūrybinį jos potencialą. R. Kvietkauskas taip pat pažymėjo, kaip šie veiksniai siejasi su šalyje nuolat vykstančiais didelio biudžeto tarptautinių kino kūrėjų komandų vykdomais projektais, kaip kad šiuo metu įvairiose Lietuvos lokacijose pasaulinių televizijos transliuotojų HBO ir „Sky Atlantic“ filmuojamas serialas „Černobylis“, tarptautiniam „Emmy“ apdovanojimui šį rudenį nominuotas Lietuvoje nufilmuotas Japonijos, Kanados ir Olandijos bendros gamybos televizinis filmas „Tokijo teismas“ ar prieš keletą metų filmuotas BBC serialas „Karas ir taika“.

R. Kvietkauskas_Žinių radijas1

Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas

Laidoje „Verslo pulsas“ taip pat pristatyti statistiniai duomenys, kokiomis investicijų sumomis bei kokios verslo rūšys iki šiol rėmė šalies kino industriją, pasinaudodamos pelno mokesčio lengvata. Kino centro direktoriaus R. Kvietkausko teigimu, privačių rėmėjų investicijos į filmų gamybą Lietuvoje nuo 2014 m. jau siekia 8,5 milijono eurų, o investuotojų neatlygintinai filmo gamybai suteiktos sumos svyruoja nuo 2000 eurų iki 1,4 milijono eurų. Tarp kompanijų, linkusių investuoti į kino industriją, paminėtos logistikos, maisto ir lengvosios pramonės įmonės bei kiti sėkmingai veikiantys verslai.

Viso laidos įrašo kviečiame klausytis čia: https://bit.ly/2LmbtHf.

Pokalbis apie mokestinės lengvatos teikiamus privalumus bus tęsiamas Žinių radijo laidoje „Verslo pulsas“ gegužės 29 d.