Belgrado dokumentinių filmų festivalyje – Baltijos šalių kinui 100-mečio proga skirta programa


Kadras iš A. Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Šiandien Serbijos sostinėje Belgrade prasidėjo 11-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „BelDocs“, šiemet minintis Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį Baltijos šalių kinui skirta programa „Focus on Baltic“.

Gegužės 7–14 d. vyksiančio festivalio proginėje programoje serbų ir tarptautinei kino bendruomenei bei plačiajai auditorijai bus pristatyta po du šiuolaikinės dokumentikos filmus iš trijų Baltijos valstybių. Lietuvai „Focus on Baltic“ programoje atstovaus režisieriaus Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, šiuo metu taip pat keliaujantis po Latvijos ir Italijos kino teatrus, bei Albinos Griniūtės režisuota dokumentinė kino juosta „Ateljė „Rojaus drabužiai“ (2016 m.) apie Suomijos salyne įsikūrusių gyventojų kasdienybę ir būtį.

rojaus

Kadras iš A. Griniūtės dokumentinio filmo „Ateljė „Rojaus drabužiai“

Festivalio „BelDocs“ gamtai ir antropologijai skirtoje programoje „Planet Earth“ žiūrovai taip pat turės galimybę iš arčiau susipažinti su lietuviškomis sengirėmis ir jų gyventojais režisieriaus Mindaugo Survilos naujausiame dokumentiniame filme „Sengirė“.

Kadras is filmo SENGIRE2

Kadras iš M. Survilos dokumentinio filmo „Sengirė“

Lietuviškų filmų programą Belgrado dokumentinių filmų festivalyje įgyvendina Lietuvos kino centras.