Apdovanoti konkurso moksleiviams „Dokumentika mokykloje“ laimėtojai


Apdovanojimai1

Vakar Vilniuje paskelbti ir apdovanoti Lietuvos kino centro organizuoto video darbų konkurso „Dokumentika mokykloje“ laimėtojai.  Apdovanojimų ceremonijos metu parodyti prizines vietas laimėję filmai, jų autoriams įteikti diplomai ir prizai.

Video darbų konkursas „Dokumentika mokykloje“ – ketvirtus metus Lietuvos kino centro organizuojamas projektas, skatinantis vyresniųjų klasių mokinius domėtis dokumentikos kino žanru ir kviečiantis kurti trumpus dokumentinius filmus.

Konkursui moksleiviai iš visos Lietuvos atsiuntė beveik 50 trumpų dokumentinių filmų tema „Lietuva. 100. Mes“. Konkurso dalyviai buvo kviečiami apmąstyti, kaip pasikeitė Lietuva per šimtą metų, kokią savo šalį jie mato dabar. Juk Šimtmetis – ne tik minėjimai ir šventės, ryškūs pasikeitimai ar dideli pasiekimai. Šimtmetį gyvename kasdien, jis yra čia ir dabar su kasdieniais mūsų pasirinkimais.

Pirmąją vietą laimėjo moksleivės iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Severina Vaičiūnaitė ir Gabrielė Laurinavičiūtė ir jų filmas „Langai atsiveria…“. Pasak autorių, tai pasakojimas apie žmonių kasdienybę, kurios netrikdo pašaliniai žvilgsniai ir žmonės atsiveria. Pirmosios vietos laimėtojoms įteiktas 100 eurų vertės laisvalaikio dovanų čekis.

Apdovanojimai3

Severina Vaičiūnaitė

„Langai atsiveria…“

Antrąją vietą užėmė komanda „Palėpės vaikai“ iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos su filmu „Ad Astra“, kuriame papasakojo apie atradimus mokyklos erdvėse. „Mums, žingeidiems mokinukams, apsilankymas palėpėje buvo tarsi kelionė į žvaigždes“, – sako antrosios vietos laimėtojai.

„Ad Astra“

Trečioji vieta atiteko komandai „Filomatai“ iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir jų filmui „Šviesa“. Jų filmo centre – įprasta mokytojos diena, tačiau, pasak filmo autorių, mokytojai yra šviesos nešėjai.

Antrosios ir trečiosios vietų laimėtojams taip pat įteikti laisvalaikio dovanų čekiai.

Dar du moksleivių darbai įvertinti Specialaus paminėjimo prizais. Tai Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivių komandos „GKM“ filmas „Kasdienybės grožis“ ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivių Pijaus Ermolavičiaus bei Gabrieliaus Kleibo filmas „Lapkričio aštuonioliktoji“.

Apdovanojimai2

Moksleivių darbus vertino jaunosios kino kartos atstovai: scenaristė ir režisierė Marija Kavtaradzė, režisierius Laurynas Bareiša ir kino operatorius Simonas Glinskis.

Vertinimo komisijos nuomone, kai kuries dalyviams pritrūko žinių apie dokumentikos žanrą: painiojo jį su televiziniu reportažu ar socialine reklama, kai kurie darbai priminė muzikinius klipus. Tačiau komisija išskyrė ir stipriąsias darbų puse: taikliai pasirinktos temos, įdomios istorijos, netrūko stilingos vizualikos, padirbėta montuojant filmus. Vertinimo komisijos narius nustebino pasitelkta ironija, humoras, drąsus kritiškas požiūris.

Vertinant konkurso dalyvių darbus, atsižvelgta į atitiktį konkurso temai, taip pat į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, techninį išbaigtumą.

Visus konkurse dalyvavusius darbus galima pamatyti čia.

Lietuvos kino centro rengiamo kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Nuotraukų aut. Ieva Budzeikaitė