Šiuolaikinį Baltijos šalių kiną Danijoje pristato festivalis „Baltic Frames“


moteris ir ledynas

Šiandien į Orhuso (Aarhus) miestą Danijoje trečiąjį kartą sugrįžta Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“. Švenčiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, balandžio 6–9 d. vyksiančiame festivalyje kino industrijos atstovams ir žiūrovams bus pristatyta šiuolaikiniam Baltijos šalių kinui skirta programa bei teminis seminaras, kurio metu bus diskutuojama apie Baltijos kino tendencijas bei sąsajas su Danija. Ši Baltijos šalių programa įtraukta į 12 bendrų tarptautinių kino sklaidos projektų, dėl kurių susitarė ir kuriuos žinomuose Europos vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų festivaliuose šiemet vykdys Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas.

Programoje bus parodytas režisieriaus Arūno Matelio naujausias dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“, Eglės Vertelytės režisuota tragikomedija „Stebuklas“ ir Lino Mikutos trumpametražis dokumentinis filmas „Šaltos ausys“. Šią šiuolaikinio lietuviško kino programą taip pat išvys Kopenhagos gyventojai ir svečiai – Danijos sostinėje Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“ vyks pirmą kartą balandžio 26 d. – gegužės 12 d.

Kadras iš A. Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Kadras iš A. Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Seminaro diskusijoje, kurią moderuos Danijos kultūros instituto Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje direktorius Simon Drewsen Holmberg, dalyvaus visų trijų Baltijos šalių dokumentinio kino kūrėjai, festivalyje pristatysiantys savo filmus. Lietuvai atstovaus režisierius Arūnas Matelis.

Festivalis „Baltic Frames“ Orhuse ir Kopenhagoje organizuojamas bendradarbiaujant su Danijos kultūros institutu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, Danijos kino institutu, Baltijos šalių ambasadomis Danijoje ir nacionalinėms Baltijos šalių kino institucijomis bei Danijos kultūros ir užsienio reikalų ministerijomis.

Kadras iš E. Vertelytės filmo „Stebuklas“ (nuotr. M. Astrausko)

Kadras iš E. Vertelytės filmo „Stebuklas“ (nuotr. M. Astrausko)

Kadras iš L. Mikutos filmo „Šaltos ausys“

Kadras iš L. Mikutos filmo „Šaltos ausys“