Lukas Trimonis atstovaus Lietuvai programoje „Producers on the Move“ Kanų kino festivalyje


Trimonis

Prodiuseris Lukas Trimonis pateko tarp 20 veikliausių ir perspektyviausių Europos prodiuserių, šiemet atrinktų dalyvauti kasmet Kanų kino festivalio metu vykstančioje programoje „Producers on the Move“. Gegužės 10–14 dienomis į prestižinį prodiuserių klubą įstojęs dvidešimtukas dalyvaus intensyvioje programoje kartu su srities profesionalais. Jau beveik 20 metų vykstančios Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“ (EFP) programos tikslas  – skatinti ilgalaikį Europos šalių bendradarbiavimą kino srityje, o svarbiausiais dalyvių atrankos kriterijais laikoma tarptautinė bendros gamybos ir premjerų patirtis už gimtosios šalies ribų.

Programoje „Producers on the Move“ Lukas Trimonis pristatys savo tris šiuo metu prodiusuojamus bendros gamybos filmus: režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“ (Lietuva, Bulgarija, Lenkija), sėkmingą kelionę po tarptautinius festivalius pradėjusią 2017 m. tarptautiniame Toronto kino festivalyje, kur įvyko filmo pasaulinė premjera ir po 17 metų pertraukos vėl buvo paminėtas Lietuvos vardas; Neringos Medutytės režisuotą dokumentinį filmą „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ (2017 m., Jungtinė Karalystė, Lietuva) ir baigiamajame gamybos etape esantį latvių režisieriaus Juris Kursietis vaidybinį filmą „Olegas“ (Latvija, Belgija, Lietuva).

„Tiek mane atrinkus į programą „Producers on the Move“, tiek ir kitais mano gyvenimą aplankančios sėkmės atvejais visada prisimenu posakį „no man is a self made man“, todėl nuoširdžiai dėkoju visiems prisidėjusiems ir palaikiusiems bei tikiu, kad tai yra džiaugsmo ir pasididžiavimo akimirka ne tik man, bet ir mano aplinkai“, – mintimis apie dalyvavimą šioje programoje pasidalino Lukas Trimonis.

Anksčiau programoje yra dalyvavę ir prestižiniam klubui priklauso 4 Lietuvos prodiuseriai: Dagnė Vildžiūnaitė (2016 m.), Živilė Gallego (2015 m.), Donatas Žvalionis (2012 m.) ir Ieva Norvilienė (2006 m.).

Prodiuserio dalyvavimą programoje remia oficialus EFP narys Lietuvos kino centras.

Lukas Trimonis (gim. 1981 m. Vilniuje) 2008 m. baigė Baltijos kino ir medijų mokyklą Taline. 2006 m. stažavosi Europos kino koledže Danijoje. 2006 m. baigė MAIA seminarus Italijoje ir įgijo Europos audiovizualinio sektoriaus finansavimo ir komercializavimo sertifikatą iš Prancūzijos Nacionalinio audiovizualinio instituto. 2011 m. baigė Nacionalinę kino ir televizijos mokyklą Didžiojoje Britanijoje ir įgijo Karališkojo meno koledžo magistro laipsnį. 2010 m. įkūrė audiovizualinės produkcijos gamybos kompaniją „Wostok“ Didžiojoje Britanijoje, 2013 m. – prodiuserinę kompaniją „In Script“.