Baltijos šalių kino festivalio „Baltic Frames“ antroji sesija – Kopenhagos filmotekoje


Filmo „Stebuklas“ nuotrauka5

Orhuso (Aarhus) mieste prasidėjęs trečiasis Baltijos šalių kino festivalis „Baltic Frames“ tęsia savo kelionę Danijoje ir pirmą kartą keliasi į sostinę – šiuolaikinis Baltijos šalių kinas bus rodomas Kopenhagos gyventojams ir svečiams. Balandžio 26 d. – gegužės 12 d. Danijos kino instituto filmotekoje vyksiančio festivalio „Baltic Frames“ filmų programa yra viena iš 12 bendrų tarptautinių kino sklaidos projektų, kuriuos žinomuose Europos kino festivaliuose šiemet vykdo Lietuvos kino centras, Latvijos nacionalinis kino centras ir Estijos kino institutas, švęsdami Baltijos šalių valstybingumo atkūrimo šimtmetį.

Festivalio programą Kopenhagoje atidarys Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“, kurią žiūrovams pristatys čia dalyvausianti režisierė, o uždarymo filmu pasirinktas Audriaus Stonio poetinės dokumentikos darbas „Moteris ir ledynas“. Kaip ir programoje Orhuse, lietuviškoje programos dalyje bus taip pat parodytas režisieriaus Arūno Matelio naujausias dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ ir Lino Mikutos trumpametražis dokumentinis filmas „Šaltos ausys“.

WonderfulLosers_Still_8

Kadras iš filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ (rež. A. Matelis)

Festivalis „Baltic Frames“ organizuojamas bendradarbiaujant su Danijos kultūros institutu Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, Danijos kino institutu, Baltijos šalių ambasadomis Danijoje ir nacionalinėms Baltijos šalių kino institucijomis bei Danijos kultūros ir užsienio reikalų ministerijomis.

The Woman and the Glacier2

Kadras iš filmo „Moteris ir ledynas“ (rež. A. Stonys, nuotr. A. Kemežio)