Tarptautiniuose „Maia Workshops“ mokymuose Vilniuje – dvi Lietuvos prodiuserės


logo

Šiandien Vilniuje prasidėjo pirmoji tarptautinės mokymų programos „Maia Workshops“ sesija, kurioje tarp 20 dalyvių iš 15 Europos šalių (Italijos, Belgijos, Danijos, Čekijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos ir kt.) dalyvauja dvi jaunosios kartos prodiuserės iš Lietuvos – Marija Fridinovaitė ir Migla Butkutė.

Kovo 26–30 d. vyksiantys mokymai supažindins dalyvius su kūrybiniais prodiusavimo aspektais bei nagrinės projekto vystymo eigos, prodiuserio vaidmens, projektų paieškos ir scenarijų analizės, kūrybinių procesų valdymo, transmedijos projektams kylančių naujų galimybių finansavimo ir platinimo srityse temas. Šios sesijos lektoriai ir instruktoriai – žinomi kino industrijos profesionalai Alejandro de la Fuente (Italija), Danijel Hocevar (Slovėnija), Amra Baksic Camo (Bosnija ir Hercegovina), Linda Beath (Italija), Isabelle Fauvel (Prancūzija).

Abi dalyvės iš Lietuvos jau turi kino projektų prodiusavimo patirties. Migla Butkutė prodiusavo Dovilės Šarutytės režisuotą, „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui 2017 m. nominuotą trumpametražį filmą „8 minutės“. Marija Fridinovaitė kartu su Marija Razgute prodiusavo režisierės Kamilės Milašiūtės trumpametražį filmą „Motinos diena“, kuris tais pačiais metais buvo nominuotas ir laimėjo „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą geriausio trumpametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o šiemet buvo atrinktas į konkursinę Klermono-Ferano trumpametražių filmų festivalio programą. M. Fridinovaitė taip pat atrinkta dalyvauti antrojoje ir trečiojoje „Maia Workshops“ mokymų sesijose, kurių metu tobulins įgūdžius projektų teisinių ir finansinių procesų valdymo bei rinkodaros ir platinimo srityse.

Lietuvos prodiuserių dalyvavimą mokymuose finansuoja Lietuvos kino centras.

Kiti Lietuvos prodiuseriai šios mokymų sesijos Vilniuje metu turės galimybę dalyvauti individualiose konsultacijose jų vystomų projektų rinkodaros strategijos ir finansavimo klausimais. Konsultacijų dalyviams bus skirta po 30 min. individualaus laiko su prodiuseriu Danijel Hocevar bei finansų eksperte Linda Beath, kuri kaip pranešėja taip pat dalyvauja tarptautinėje kino industrijos konferencijoje „Meeting Point – Vilnius“.

03420f12a4836970bc4e1141a08f2f9a

„Maia Workshops“ yra mokymų programa, skirta pradedantiesiems Europos prodiuseriams, vystantiems ar norintiems vystyti vaidybinius, dokumentinius, susikertančių medijų projektus bei kitiems kino profesionalams, norintiems patobulinti prodiusavimo įgūdžius. Programą sudaro 3 atskiros mokymų sesijos per metus. Į kiekvieną sesiją atrenkama 20 prodiuserių iš Europos šalių,  mokymai vyksta anglų kalba.

Šiemet antroji mokymų sesija vyks birželio 18–22 d. Italijoje, trečioji – rugsėjo 24–28 d. vienoje iš mokymų organizatorių pasirinktų Europos šalių.