Specialiu kino seansu dėkojo mokestine paskata pasinaudojusioms verslo įmonėms ir filmų gamintojams


KinoFestivalisWeb 87

Dėkodamas už partnerystę prisidedant prie palankios filmų gamybai Lietuvoje aplinkos kūrimo, penktadienio vakarą Lietuvos kino centras pakvietė pelno mokesčio lengvata pasinaudojusių verslo įmonių ir filmų gamybos kompanijų vadovus bei valdžios atstovus į padėkos kino seansą sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Kviestinei publikai buvo parodytas „Oskarui“ nominuotas pirmas pasaulyje ranka tapytas animacinis ilgametražis filmas „Jūsų Vincentas“ („Loving Vincent“, rež. Dorota Kobiela ir Hugh Welchman), pasakojantis apie paskutinius garsiojo dailininko Vincento van Gogho gyvenimo mėnesius bei paslaptingą jo pabaigą. Filmas, kurio 65 000 kadrų nutapyti prireikė 7 metų ir 125 dailininkų, jau tapo vienu žiūroviškiausių filmų šiuo metu vykstančio Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ programoje.

KinoFestivalisWeb 83

Renginyje lankėsi kino politikos formuotojai, įgyvendintojai ir verslininkai, tarp kurių Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, AB „Šiaulių bankas“ administracijos vadovas Vytautas Sinius, UAB „Kėdainių aruodai“ generalinis direktorius Saulius Gabševičius, prodiuseriai Kęstutis Drazdauskas, Lineta Mišeikytė, Uljana Kim, Dagnė Vildžiūnaitė ir kiti. 

KinoFestivalisWeb 44

KinoFestivalisWeb 65

Iš kairės: LKC direktorius R. Kvietkauskas, UAB „ARTBOX ADS“ direktorė V. Daubarienė, AB „Šiaulių bankas“ administracijos vadovas V. Sinius ir prodiuseris K. Drazdauskas

Vakaro metu Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas, pristatydamas nuo 2014 m. filmų gamybai taikomos mokestinės lengvatos rezultatus, dėkojo verslininkams, patikėjusiems, kad kūrybinė industrija irgi gali būti sėkminga. „Šįvakar į filmo peržiūrą pakvietėme žmones, kurie patikėjo, kad toks mokestinis instrumentas abiems pusėms gali būti ne tik naudingas, bet ir kuriantis pridėtinę vertę. Investuodami Jūs balsuojate už tai, kad talentingi žmonės, kino industrijos profesionalai liktų dirbti ir kurti kino meną čia, Lietuvoje“, – kalbėjo R. Kvietkauskas.

KinoFestivalisWeb 59

LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas ir „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška

KinoFestivalisWeb 28

Per 2014–2017 metus  į filmų gamybą jau investavo 73 Lietuvos įmonės, kurių bendra suteiktų investicijų suma viršija 8,5 mln. eurų. Per šį laikotarpį investicijos, kurių suma svyruoja nuo 2000 iki 1,4 milijono eurų, suteiktos 68 filmams – 23 užsienio gamintojų, 23 bendros gamybos ir 22 nacionaliniams kino projektams. „Tai yra didžiulis akseleratorius Lietuvos kino kūrėjams įgyti neįkainojamos patirties savo šalyje bei čia atvykti filmuotis ir filmuoti pasaulinio lygio žvaigždėms, kurios paskleistų žinią apie lietuvišką kiną visame pasaulyje“, – mokestinės paskatos naudą pabrėžė Lietuvos kino centro vadovas.

Daugiau įamžintų renginio akimirkų – LKC Facebook paskyroje esančiame nuotraukų albume: https://goo.gl/iuAcKt