Moksleiviai kviečiami užfiksuoti Lietuvos šimtmetį video darbuose


Dokumentika mokykloje

Tęsdamas kino edukacijos projektą „Dokumentika mokykloje“ Lietuvos kino centras jau ketvirtą kartą kviečia moksleivius dalyvauti video darbų konkurse bei kūrybinėse kino dirbtuvėse su profesionaliais kino režisieriais Andriumi Blaževičiumi ir Maratu Sargsyanu. Šių metų konkurso tema – „LIETUVA. 100. MES“.

2018 m. minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Tai galimybė apmąstyti, kaip pasikeitė Lietuva per šį laikotarpį. Kokią Lietuvą, sulaukusią šimto metų, mato moksleiviai, ką šis šimtmetis reiškia jiems. Nebūtinai tai svarbūs istoriniai įvykiai, ryškūs pasikeitimai ar dideli pasiekimai, gal tiesiog atspindžiai mažose įprasto gyvenimo detalėse. Juk Šimtmetis – ne tik minėjimai ir šventės. Šimtmetį gyvename kasdien, jis yra čia ir dabar, aplink mus su kasdieniais mūsų pasirinkimais.

Dalyvavimas video darbų konkurse – tai galimybė išbandyti savo jėgas kine, kuriant trumpą dokumentinį filmą. Dirbtuvių metu moksleiviai turės galimybę patys patirti, kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudos tikrą kino techniką. Taip pat moksleiviai susipažins su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškos aktualių temų ir herojų.

Konkurso dalyviai – visi 7–12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Atsižvelgiant į registracijos į kūrybines kino dirbtuves anketas ir motyvaciją,  bus atrinkta 10 dalyvių grupių, kurios kurdamos trumpus dokumentinius filmus galės dirbti drauge su kino profesionalais.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmo trukmė – ne ilgesnė nei 5 minutės.

Konkurso dalyviai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją, geriausių filmų autoriams įteikti prizai.

Kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Kaip dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse? 

 • Užpildykite Registracijos anketą (rasite čia).
 • Išsiųskite anketą el. paštu info@lkc.lt.
 • Registracija vyksta iki 2018 m. vasario 5 d.
 • Dalyviai bus informuoti individualiai, dirbtuvių laikas derinamas atskirai.

Kaip dalyvauti konkurse? 

 • Kurdami filmą naudokitės „Trumpo dokumentinio filmo kūrimo gairėmis“.
 • Reikalavimai video darbams pateikti konkurso taisyklėse (rasite čia).
 • Video darbus reikia pateikti iki 2018 m. balandžio 15 d.
 • Darbų pateikimo tvarka:
  – įkelti į interneto svetainę www.youtube.com,
  – išsiųsti laišką el. paštu  info@lkc.lt (Video darbų konkursui), kuriame yra:
  – nuoroda į www.youtube.com patalpintą video darbą,
  – užpildyta Dalyvio anketa (rasite čia).