Kviečiame lietuvių kino kūrėjus dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Ekran +“


ekran-505x175

Lietuvos kino centras, tęsdamas bendradarbiavimą su Varšuvoje veikiančia „Wajda Studio“, lietuvių režisierių, scenarijaus autorių, operatorių ir prodiuserių kūrybines grupes, besirengiančias naujo filmo kūrimui, kviečia dalyvauti tarptautinėje kino profesionalams skirtoje mokymų programoje „Ekran+“. Į programą bus atrinkta viena kino kūrėjų komanda iš Lietuvos. Paraiškos priimamos iki 2017 m. gruodžio 1 d.

„Ekran+“ – tai 22 dienų tarptautinė mokymų programa ilgametražių filmų kūrėjams, didžiausią dėmesį skirianti kūrybiniam filmo parengiamųjų darbų etapui, paremtam bandomaisiais filmavimais. Mokymuose ypatingai akcentuojama režisieriaus būsimojo filmo vizija, siekiama padėti dalyviams ištirti, identifikuoti ir tobulinti vizualinę filmo kalbą bei estetiką. Tarptautinėje programos dėstytojų komandoje – pripažinti kino profesionalai iš visos Europos, tarp jų „Ekran+“ programos vadovas Wojciech Marczewski, žinomi kino kūrėjai Paweł Pawlikowski, Krzysztof Zanussi, Jerzy Zieliński (Lenkija), Ildikó Enyedi (Vengrija), Antoine Jaccoud (Šveicarija), Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover (Anglija) ir kt.

Mokymų programą sudaro pavasarį ir vasarą „Wajda Studio“ Varšuvoje vykstančios trys sesijos bei rezultatų aptarimas metų pabaigoje. Pirmosios sesijos metu dėmesys skiriamas scenarijaus ir dviejų pasirinktų filmuoti scenų analizei bei vizualinės filmo strategijos kūrimui, antrojoje ir trečiojoje sesijose dirbama su lokacijomis, aktoriais, filmuojama, montuojama, tobulinami scenarijai ir analizuojami programos metu pasiekti rezultatai. Visų sesijų metu kūrybinių grupių darbą lydi individualios konsultacijos su jų kuratoriais.

Lietuvos kino kūrėjams galimybė dalyvauti šiuose kino profesionalams skirtuose mokymuose buvo sudaryta prieš ketverius metus Lietuvos kino centrui užmezgus bendradarbiavimą su „Wajda Studio“ ir tapus programos „Ekran+“ partneriu. Šiemet tarptautiniuose mokymuose „Ekran+“ dalyvavo režisierius Tomas Smulskis ir scenarijaus bendraautorė Birutė Kapustinskaitė su filmu „Žmonės, kuriuos pažįstame“. Praėjusiais metais programoje filmą „Corcovado Borealis“ tobulino režisierius Karolis Kaupinis, prodiuserė Marija Razgutė ir operatorius Simonas Glinskis. 2015 m. programoje su filmu „Leaving Vilnius“ dalyvavo scenaristė Teklė Kavtaradzė, operatorius Laurynas Bareiša ir prodiuserė Klementina Remeikaitė, 2014 m. – režisierius Marius Ivaškevičius, operatorius Feliksas Abrukauskas ir prodiuserė Ieva Norvilienė su filmu „Baltiškas romanas“ , o 2013 m. –  režisierius Andrius Blaževičius, scenaristė Marija Kavtaradzė, operatorius Linas Dabriška ir prodiuserė Marija Razgutė  su filmu „Šventasis“.

„Ekran+“ remiamas iš Kūrybiškos Europos programos MEDIA lėšų. Tai yra bendradarbiavimo projektas tarp Andrzej Wajda kino režisūros mokyklos ir „Wajda Studio“, Šveicarijos kino ir audiovizualinių medijų profesionalų mokymo fondo FOCAL, Austrijos filmų instituto, Kroatijos audiovizualinio fondo, Lietuvos kino centro. Programą taip pat remia Lenkijos kino institutas ir AGORA fondas (Lenkija).

Paraiškas dalyvauti programoje „Ekran+“ Lietuvos kino centrui galima teikti iki š. m. gruodžio 1 d. adresu Lietuvos kino centras, Z. Sierakausko g. 15, LT-03105 Vilnius. Daugiau informacijos apie programą bei paraiškų pateikimo procedūrą rasite čia, taip pat programos „Ekran+“ interneto svetainėje http://ekranplus.eu.