Koks bus kino sektorius 2030 metais?


image_gallery

Pastaruosius pusantrų metų Europos kino agentūrų direktorių asociacijoje buvo diskutuojama apie tai, kas yra svarbu Europos kino ir jo auditorijos ateičiai senajame žemyne ir pasaulyje. Asociacijos posėdyje Taline buvo aptartas dokumento projektas „Stiprios, tvarios ir dinamiškos Europos kino industrijos ir kultūros link“.

Asociacijos narių darbo grupė, įvertinusi visų kino institucijų atstovų idėjas, pasiūlė dokumentą, reaguojantį į galimybes ir iššūkius, kylančius iš rinkos, reguliavimo bei technologijų plėtros. Siekiama užtikrinti, kad iki 2030 m. Europos filmai būtų konkurencingi pasaulyje, būtų vertinga bei prieinama auditorijai kultūros dalimi visoje Europoje, pasaulyje ir visose įmanomose platformose.

Vizijos dokumentas bus atnaujinamas. Ši pirmoji versija yra prieinama visiems suinteresuotiesiems asmenims, iš kurių laukiama pasiūlymų iki 2018 m. sausio 31 d.

Su dokumentu galite susipažinti čia, taip pat – http://www.efads.eu/common-positions/efads-vision-working-document-on-future-of-film-towards-a-strong-sustainable-and-dynamic-european-film-industry-and-culture-in-2030.html.

Lietuvos kino centras rengs strategijos aptarimą su kino srityje dirbančiomis asociacijomis sausio mėnesį.

Europos kino agentūrų direktorių asociacija jungia 31 šalies institucijų vadovus, organizacijos prezidentas – Peter Dinges, Vokietijos federalinės kino tarybos vadovas. Lietuvos kino centras yra asociacijos narys nuo 2015 metų, centro direktorius R.Kvietkauskas yra valdybos narys.

Daugiau informacijos apie asociaciją – www.efads.eu